Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme van tanulni?!

Mi értelme van tanulni?!

Figyelt kérdés
Teljes magyarázatott várok 1-11 osztályig és tovább! Ha érdekel titeket 7 osztályba járok! Ne jöjjetek nekem itt a diplómával mert van ojan ember akiknek 2 diplómája van és mégis munkanélküli vagy takaritó és minden munkára magyarázzátok meg! (Tudós és tanár nem leszek!)

2014. okt. 13. 13:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
hát neked sem ártana tanulni ahelyett hogy ilyen hülye kérdéseket teszel fel...
2014. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy komoly válaszokat kérek?
2014. okt. 13. 13:46
 3/19 A kérdező kommentje:
Tudod csak valami motivációt akartam arra hogy tanuljak mert mán éleggé nehéz és megörülök...
2014. okt. 13. 13:49
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem akarsz diplomát vagy legalább valami szakmát akkor semmi értelme, úgyis csak takarító vagy hasonlóan sz@r munkát kapsz anélkül. Akinek 2 diplomája van és munkanélküli az valószínűleg valami semmirevaló egyetemen szerzett olyan diplomát ami semmit nem ér mert sehol sem keresik. (sok ilyen fölösleges szak van) Aki valami használható diplomát szerez az előbb vagy utóbb el tud helyezkedni vele.
2014. okt. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
70%
Az Általános iskola hozzátartozik az általános alapműveltséghez. Aki azt nem végzi el, az később nem tud munkába állni. Tanulni pedig azért kell, hogy el tudd végezni az adott iskolát, ne maradj hülye és megtanulj helyesen írni. Általános iskola után elmehetsz dolgozni, nem muszáj továbbtanulni, de nehezen fogsz munkát találni, ezért erősen javasolt elvégezni egy gimnáziumot, szakközépiskolát vagy szakiskolát. Érettségivel vagy szakmával több esélyed van. Ha több fizeetést szeretnél, akkor pedig irány a főiskola vagy egyetem. Tanulni muszáj, ha később normális körülmények között szeretnél élni.... Ilyen hozzáállással és ennyi ésszel, még ha akarnál se lehetnél tudós vagy tanár.... Ne úgy gondolj a diplomára, hogy minek, mert mások se tudnak elhelyezkedni vele. El lehet helyezkedni, ha olyan szakot választasz, amire keresnek embereket. Mindenesetre, ha nem tanulsz, ne várj csodát! Bocs, de nem fogom minden munkára elmagyarázni, mert rohadt sok munka van. Nem is értem, hogy várod ezt el....minden munkára megvan, hogy milyen végzettség kell. Kinézed mi akarsz lenni, mit szeretnél dolgozni és utánanézel, hogy milyen végzettség kell hozzá...
2014. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

A helyzet az, hogy nem sok olyan ember van azert akinek 2 diplomaja van es takarito, persze elofordul. Takaritani azok szoktak, akik nem tanultak.


A tanulas es az iskola, azon tul hogy az elethez abszolut szukseges ismereteket (is) tanit, egy szelekcios eszkoz igazabol. Kivalogatja a hulyeket az okosaktol, az alkalmasokat az alkalmatlanoktol.


Az elet egy nagy verseny. Meg akkor is ha elsore nem is latszik.


Mas megkozelites szerint az iskola es a tanulas azt biztositja szamodra, hogy kesobb minel tobb valasztasi lehetoseged legyen, mit szeretnel csinalni. Ha jo tanulo vagy, akkor eldontheted hogy mernok akarsz lenni, vagy orvos, vagy tanar, vagy informatikus, barmi ami erdekel. Ha rossz tanulo vagy, akkor nincs valasztasi lehetoseged, vagy sokkal kevesebb.


Hidd el hogy nem mindegy: az ember egy gyartosoron robotol napi 10 oraban, vagy egy kenyelmes irodaban telefonalgat 5x annyi penzert.


Nem muszaj tanulni. Senkit nem erdekel ha hulye maradsz, senki sem erdekel ha csak segedmunkasnak vagy kozmunkasnak leszel jo. Ez a te dontesed. A baj csak az, hogy majd esetleg 30 eves korodban fogsz rajonni, mekkora marhasagot csinaltal gyerekkorodban. Nem tul igazsagos hogy gyerekkent el tudja rontani az ember az egesz eletet, de az elet igazsagtalan.


Van meg kerdesed?

2014. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező, ne tanulj!


A társadalomnak mindig szüksége lesz olyan emberekre, akik elvégzik az aljamunkát: söprik az utcát, kiganézzák a csatornát, gödröt ásnak, krumplit szednek - és mindezt röhejesen olcsón.


Tedd meg nekünk azt a szívességet, hogy nem tanulsz tovább, hanem felkészülsz az ilyen muknák elvégzésére.

2014. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, van olyan, aki 3 diplomával is munkanélküli. Meg van olyan is, akivel betont lehetne törni, olyan buta, mégis jól helyezkedve (értsd: tudta, kinél kell nyalizni) most Ausztriában minimum kétszer annyit keres, mint én diplomával.

Ezek mind igazak, sajnos olyan világot élünk, ahol nem a tudástól függ a kereset.


De hogy miért is érdemes tanulni? Röviden: mert butának lenni nem a legjobb. Nem csak az anyagiakat kell ám nézni! Egyszerűen jó érzés, ha a fejed nem csak azért van, hogy a sapkát megtartsa.

Én amondó vagyok, hogy egyszerűen jó érzés, ha az ember tud valamit. Még akkor is, ha anyagilag abból semmi előnyöm nincs. Jó érzés, ha többet tudsz másoknál, egyszerűen: jó érzés értelmesnek lenni.


Továbbá azt se felejtsük el, hogy bár tény, hogy nagyon sokszor nem a tudás alapján kapjuk a fizetést, de csak jobban tud érvényesülni az az ember, aki okos. Persze, ahogy mondtam már, jó hátszéllel egy síkbuta ember is kereshet annyit, mint egy átlag diplomás, de azért a 8 általánost végzettek zöme nem lesz gyártulajdonos, hanem örül, ha közmunkára felveszik. Persze, egy hiperintelligens ötdiplomás is kerülhet kilátástalan helyzetbe, de azért az esélyeid sokkal jobbak, ha az ember okos. Nem csak közvetlenül, de közvetetten is. A tudással az ember gondolkodása is fejlődik, nehezebb átverni - ami a munka és a pénz világában nagy előny ám -, összetettebb dolgokat is átlát, és általában jobban rálát a lehetőségekre.


Na meg majd ha családod lesz, sokkal jobb érzés, ha le tudsz ülni a fiad/lányod mellé tanulni, mint ha egy különtanárt fizetnél neki.

2014. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Utólsó kérdésem: "Miért kell egy gyereknek ilyen nagy és fontoss döntést tenni?" A gyerek (vagyis én...) élni szeretne, boldog lenni! Nem magolni egy unalmas asztal mellet! 2. Aholl én lakok mondhatjuk hogy éléggé stresszelt körölmények vannak! Elöször is Ukrajnában élek, másodcorra egy ojan faluban ahol van egy cigány tábor vagy a rasszizmus és kissebség szidása elkerülése érdekében hivjuk öket romáknak hogyismondjam... a sulit terrorizálják... Annyira azért nem hogy annyira féljek tölük hogy szót se találjak rá de... nem is tudom mit mondjak még...
2014. okt. 13. 14:44
 10/19 anonim válasza:
Azért, mert még gyerekkorban el kell kezdeni építeni a karrieredet. Vannak szabályok, amiket be kell tartani. Ha 30 éves korodig nem tanulsz, nem dolgozol, akkor egyrészt törvényt szegsz, mivel gyerekkorban tankötelezett vagy, másrészt, nem fogsz annyi nyugdíjt kapni. Gondolj bele, általános iskola után nem csinálsz semmit, éled az életed, boldog munkanélküli vagy (megjegyzem nem tudom ki fog addig eltartani), aztán 30 évesen elkezdesz tanulni, mert addigra rájössz, hogy hülye voltál, mikorra végzel? utána ha munkába is állsz, nem sok nyugdíjat fogsz kapni. Ez a szabály, gyerekkorban kell dönteni, ki lehet kérni mások véleményét, segítségét, de akkor sem fog senki helyetted tanulni. Elhiszem, hogy megnehezítik a dolgodat a körülmények, vagy megpróbálsz nem foglalkozni velük és tanulsz, vagy nem tanulsz és elcseszed az életed. Vagy megbeszéled a szüleiddel, hogy lehetséges-e egy költözés. Mást nem tudok mondani.
2014. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!