Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van a gitárnak repedtfaz...

Miért van a gitárnak repedtfazék hangja?

Figyelt kérdés
A gitáromon ha lefogom az E6 húrt, vagy akármelyiket, vhogy nem érhet rendesen a fémhez, és olyan rossz hangja van, hogy fáj tőle az ember füle. Kezdő gitáros vagyok, segítenétek?

2014. okt. 13. 19:04
 1/9 anonim válasza:
Akkor fogd le rendesen.
2014. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdésed nem tartalmaz elég információt. Nem tudom, mit értesz repedtfazék hang alatt.

Lehet, hogy a húrok rosszak, régiek, lehet, hogy a gitár nincs jól beállítva, lehet, hogy nem is lehetséges beállítani, mert vacak és lehet, hogy rosszul csinálod. Ezek közül bármelyik és tetszőleges kombincáiójuk előfordulhat.

Ahelyett, hogy itt a GYIK-on kérdezősködsz, vidd el egy olyan emberhez, aki ért hozzá. Akár egy tapasztaltabb gitáros, akár egy gitártanár, akár egy hangszerész.

2014. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
gondolom beleér valami bundba, vagy nem jól fekszik fel a húrlábon a húr.
2014. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
...vagy nem jó a nyereg, vagy görbe a nyak, vagy egyenetlenek a bundok, vagy nem jól fogja le, vagy szarok a húrok.
2014. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi ezt itt nem tudjuk elmondani ha csak szavakba van öntve és nem láthatjuk azt a bizonyos hangszert.

Hangszerész megtudja mondani és még talán megtudja javítani is biztosan.

2014. okt. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz... Kezd megoldódni a baj, bár még mindig nem túl tiszta a hangja.
2014. okt. 14. 17:22
 7/9 anonim ***** válasza:
És mitől oldódik meg?
2014. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sósavtól remélhetőleg.
2014. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyolcadik, egen, csakis. Amúgy rájöttem hogy téves riasztás volt, azóta megkeményedett az ujjam és már le tudom szorítani rendesen.
2014. okt. 16. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!