Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A privát böngésző is lenyomozh...

A privát böngésző is lenyomozható?

Figyelt kérdés

Többen bérelünk egy lakást, így az internet többfelé van osztva. Ha az egyik lakótársam baromságot csinált (nem mondta el, hogy mit) amiért nyomozás indult ismeretlen tettes ellen, de privát böngészőt használt az lenyomozható?

Illetve mivel többen vagyunk ugyanazon a hálózaton, ugyanaz az ip-nk, mi is bajba kerülhetünk?

Mire számíthatunk ebben az esetben?


2014. okt. 13. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Sima böngészőből indított privát böngészés csak a számítógépen rejti el, vagyis nem menti az adatokat. Ha TOR böngészőt használt, akkor az gyakorlatilag lekövethetetlen a proxy szerverek miatt.

Ahhoz hogy az IP cim tulajdonosáról érdeklődjön valaki, bírósági végzés kell

2014. okt. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ha a net az én nevemen van akkor én vagyok a tulajdonos. DE mivel hárman használjuk a netet, így mindhármunkat elővesznek, ha tényleg ügy lesz belőle?

2014. okt. 13. 23:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem neked maximum kihallgatás lehet belőle, mert egy háztartásban vagytok és nem te követted el a bűncselekményt, biztosat nem tudok mondani. Tudni kéne azt is, milyen bűncselekményt követett el
2014. okt. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mitt tett? mond el légyszi... úgu se tudjuk ki vagy. mond el....
2014. okt. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nem mondta.

CSak annyit, hogy hülyeséget csinált és feljelentést tettek ismeretlen tettes ellen, mert nem tudják még bizonyítani hogy ő volt.

2014. okt. 14. 09:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz privát böngésző alatt? Ctrl+shift+N inkognitó mód vagy Tor böngésző? Ha inkognitó akkor az konkrétan semmit nem rejt el, csak annyi hogy nem cachel meg nem menti az előzményeket. Tehát elvileg a szolgáltatótól, meg a webhely tulajdonosától lekérheti a rendőrség az IP logokat, ami alapján azonosítható, bár szerintem ilyet tényleg csak valami nagyon hardcore bűncselekmény esetén csinálna a rendőrség, mondjuk pedofil tartalmak, vagy drog. Ha kommentháborúban fenyegetőzött és feljelentették, akkor kétlem hogy komolyan venné ennyire a rendőrség hogy a net Szolgáltató IP logjait kikérné. Ha privát böngésző alatt a Tor-t érted akkor ott el van rejtve az IP címe, így nem valószínű hogy az alapján megtalálják.
2020. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!