Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feljelentéssel kapcsolatos...

Feljelentéssel kapcsolatos ügy. Hogyan lehet ebben az ügyben eljárni? (bérlakás)

Figyelt kérdés

A segítségeteket kérem.Társasházban élünk a családommal,mely a társasházban bérlakásként használjuk.De a házban vannak lakás tulajdonosok is.Az egyik tulajdonos akinek a kilétét sajnos nem tudom rendszeresen feljelent minket az IKV-nál egyéb mondva csinált okokkal pl.: hangoskodnak a gyermekeim,lépcsőházban kiabálnak,szemetelnek.Természetesen a valóságnak semmi nem felel meg.Mikor kijött hozzám az IKV rendésze meg vizsgálni a feljelentést ,akkor mondtam neki hogy adja ki az illető személyét.És akkor azt válaszolta hogy személyességi okokból nem adhatja ki a feljelentő nevét.Ez által úgy érzem,hogy hivatalosan nem tudom meg védeni magam és családomat az illetővel szemben.Arra kérlek bennetek főleg aki jogban jártas,hogy hogyan tudok elég tételt tenni magamnak és családomnak hivatalos úton ,hogy a fejlenető többet ne tudja elkövetni ezeket az a aljas rágalmakat.Úgy hallatom,hogy ez a becsületsértés kategóriába esik és ez által úgy tudom bírósághoz is fordulhatok mely feljelentő személyének utána járhat és végre leállíthatom ezt a dolgot.Abban kérem a segítségeteket,hogyan tudnám ezt az eljárást elindítani ,milyen úton-módon és ha bíróságra viszem ezt az ügyet ,mire számíthatok?Milyen elégtételre számíthatok,mert nem szeretném ,hogy vissza felé süljön el a dolog pl.: a feljelentő mivel tudná azt a bíróságon azt igazolni hogy a vádja meg állja a helyét?És én hogyan tudnám ezt meg cáfolni?Előre is köszönöm ha tudtok segíteni.

K.Sanyi


2010. jan. 24. 09:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha a kilétét nem tudod, kit jelentenél fel? Ha meg tudnád, akkor ügyvéddel kellene tárgyalnod, aki felszólító levelet írna neki, és becsületsértéssel kapcsolatos álláspontját belefogalmazná. Valamint azt is, hogy ha továbbra is zaklat benneteket, annak a folyamata Bírósági pert vonhat maga után. A felszólítás után egyébként leszoktak állni az ilyen rossz akarók. Kutakodj ki lehet az illető, nevét címét is tudd meg. Másként nem jársz eredménnyel.
2010. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!