Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írtam egy verset, milyen lett?

Írtam egy verset, milyen lett?

Figyelt kérdés

14 éves leszek pontosan egy héten belül, amit tudni kell rólam, hogy rendszeresen írok verseket, azonban ezt a verset, nem csak úgy írtam. Egy konkrét csalódás után írtam ezt a verset, és most először az emberek elé rakom, hogy megmondják mi róla a véleményük! Itt ott a rímek kacifántosak, de rengeteg olyan szimbólumot tettem bele, ami lehet másnak nem, de nekem sokat jelent. A címben is ezért írtam nagybetűvel az egyik szót! Építőjellegű kritikákat elfogadok!



Rothadó Sólyom.



Bizony hazudhatod nekem,

Hogy nem vagyok hozzád való,

De mégis miért, mondd meg nekem!

Ez a rothadó társadalom..


Egy ember szívet adhatja másnak,

De ha ezt nem viszonyozzák,

Az fájdalom mit, mást adott,

Halálig hordozhatják.


Milyen élet, mondd meg nekem!

Szemedet szemüveggel takarod,

Nem mondod ki, miért rossz velem,

Nem tudok változni akkor, sem ha akarod.


Ecset fejű figurák,

Kik leszarják véleményed,

Metro fiúkák,

Mondd, az kell neked?


Ez, mi rothadó Sólyom,

Rothadó szemétdomb,

Rothadó pólók,

Rothadó társadalom…


Már nem lehetsz kecses Sólyom,

Ki szívemben gyorsan száll,

Már sajnos rothadó Sólyom

Szívemet adtam, és az volt az ár!


Menj, az ecset fiúkák jók lesznek!

Ha neked az jó, mint a jó bor,

De így már az is maradsz az is leszel,

A rothadó Sólyom!



2014. okt. 21. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát... Valami "vidéki" semmi kis lebújban húrokat tépő, képzetlen underground banda dalszövegének lehet, hogy jó. Versnek viszont nem.
2014. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ebben igazából tisztában vagyok! :) Nem is azért írtam le, mert hűű, olyan tehetséges vagyok mint az atom! :D Nem vagyok tehetséges ebben, még el kell telnie egy kis időnek. Azért írtam le, mivel ezúton kiadtam az érzéseimet.
2014. okt. 21. 14:42
 3/5 anonim ***** válasza:
ajjaj ... meg ne mutasd ismerősödnek
2014. okt. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tök jó vers lett :)
2014. okt. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az első és a harmadik versszak gondolatvezetése kifejezetten költői.

Nagyon okos lány vagy és roppant tehetséges. Nehogy elvegye bármi is a kedved az írástól! Viszont kerüld a pejoratív /leszarják/ megnyílvánulásokat az ilyen komoly gondolatokat hordozó írásaidban ! Nem illenek bele ebbe a versformába. Vannak trágár versek a legnagybbaktól is, Petőfi k@rvaanyázik egy versében, Kosztolányi, azt inkább nem idézném, sorolhatnák a többit is . Szóval nem tilos csak akkor a vers hangulatának egésze olyan ézért lehet, ez viszont amit írtál nem olyan azért nem lehet nem illik bele képbe a kifogásolt fogalom.

2014. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!