Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok hatékony tanulási...

Tudtok hatékony tanulási tippeket mondani?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó hogy lusta vagyok, csak nem tudom hogy kezdjek hozzá. Amugy 12 éves vagyok és lany

2014. okt. 27. 14:27
 1/3 anonim válasza:

Tehát 6.os vagy. Akkor már biztosan tanulsz nyelvet, sok verset ilyesmit.

1.Amikor hazaérsz a sulibol, pihenj! Állits fel saját magadnak szabályokat (pl. "Csak 30percre kapcsolom be a gépet,hogy ne vegye el az időmet") Ha úgy érzed hogy készen vagy nem vagy faradt stb. mosd meg a kezed az arcod és újult energiával és azzal a gondolattal láss neki hogy minnél jobban odafigyelsz annál hamarabb kész leszel.

2. Ha mindig csak a másnapra szügséges leckét csinálod akkőr az szerintem praktikusabb. Nézd meg milyen óráid lesznek másnap, pakold ki az íróasztalodra. Kezdj azzal amit legjobban utálsz.(hogy hamarabb tullegyél rajta és ne a végén killodj vele. Azokat a tantárgyakat amiket szeretsz és könnyen tanulsz hagy a vegére.

3.Amikor tanulsz kapcsold ki a tvt, telefont tedd le a konyha asztalra hogy jó messze legyen, számitogep és minden hasonlót is kapcsolj ki.

4.Verseket úgy tanulj hogy szánj rá időt. Ha tudod hogy van rá egy heted akkor azt használd ki. Először olvasgasd az egészet, aztán oszd egyenlő részekre hogy mindennap ennyit kell megtanulnom. Minden nap amikor előveszed az egészet olvasd. Ha jól fog az agyad így hamarabb meg lesz mint gondolnád.

5.Azokat a tantárgyakat és feladatokat amikben elakadsz tedd az iróasztalodon külön, és haladj tovább a többivel. ha vegeztel mindennel kérj meg valakit hogy segitsen.

6.Ez fontos mindig tarts szünetet.1óránál ne ülj többet egyhelyben. Olyankor igyál hogy felfrissülj és mozogj!

2014. okt. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Amúgy az előző 16éves lány.
2014. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. okt. 28. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!