Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most 13 éves vagyok nemsokára...

Most 13 éves vagyok nemsokára itt a pályaválasztás és még nem döntöttem hogy milyen munkát válasszak? Ezeken gondolkoztam több lent.

Figyelt kérdés

-Műkörmös

-kávézótulajdonos

-állatkerti gondozó

-takarító

-személyi edző

Ezek menyit keresnek és szerintetek melyik éri meg a legjobban leinnátok nekem hogy innen melyik menyit keres? köszönöm



2014. okt. 29. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy pár szó nem ártana rólad:

Mennyire vagy önálló? Magad szereted elrendezni a dolgaidat, vagy jobban örülsz, ha van egy munkarend, amit csak be kell tartani?

Mennyire vagy csapatjátékos? Mennyire boldogulsz a körülötted levő emberekkel?


Egy jó tanács: takarítónak az megy, aki máshova nem tud. Ne ezt célozd meg.

2014. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Humor kategóriába még elment volna ez a kérdés.


Kezdjük ott, hogy 13 éves korodban legfeljebb csak arról dönthetsz, hogy minek tanulsz tovább, ami persze kissé behatárolja a további mozgásterdet, de arról, hogy mi legyen a munkád, nem most fogsz dönteni.


Aztán azt is jó, ha tudod, hogy nincs olyan szak, hogy kávézótulajdonos. Nem fogsz találni olyan iskolát, ahol kávézótulajdonost képeznek belőled, meg az, hogy milyen üzleted van, nem szak kérdése, hanem hogy mennyi pénzed van (pontosabban hogy szüleidnek mennyi van, mert kétkezi munkával nem lesz annyid, hogy kávézót nyiss).

Továbbá ami feltűnt, hogy azért elég nagy szórás van a felsorolt állások között.


Hogy melyiket válaszd? Amelyikben úgy érzed, hogy le tudnál dolgozni 40 évet. Ne csak azt nézd, hogy melyik mennyit keres, mert élhetsz anyagilag jól, ha 30 éves korodra már megfáradt, életunt, megkeseredett roncs leszel.


De szerintem első körben tanuld meg hiba nélkül leírni a "munkahely" szót, valamint sajátítsd el azt a képességet, hogy leírj egy mondatot hiba nélkül!

2014. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj gimibe, ott minden tantárgyból kapsz ízelítőt, aztán eldöntöd, hogy merre tovább.
2014. okt. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!