Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Isten létezik vagy csak mi...

Isten létezik vagy csak mi találtuk ki?

Figyelt kérdés
Volt egy esetem amikor szidtam a teremtőt, de késöbb rájöttem, hogy ez a hasznomra vált. Isten azért állít akadályokat, hogy legyőzhessük?

2014. okt. 29. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Melyik Isten a sok ezer közül? Mert az ember sokat kitalált ám.
2014. okt. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eddig még nem hogy közvetlen, de használható közvetett bizonyítékot sem találtak a létezésére.

De persze attól még hinni lehet benne, de ettől még nem lesz valósabb, mint a húsvéti nyuszi, vagy a fogtündér.

2014. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mindenki máshogy látja szerintem lètezik mert èn sokszor megtapasztaltam erejèt.Meg ha hiszel benne követed belül èrzed a változást nehèz idõkben mert remèny az ahol az álmok elkezdõdnek.Nem kell elvakultnak lenni nyìlvàn de az nem árt ha valakit követsz ès viszel egy rendszert az èletedbe mert legnagyobb pofonokat az èlet adja. Ahhoz hogy Te magad sikeres legyèl meg kell tenni mindent.
2014. okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ez érdekes kérdés, sok emberben felmerül. Isten létezik!

Istent soha senki nem látta, mert ő szellem, vagyis magasabb rendű lény, mint a földi teremtmények, melyeknek fizikai testük van (János 1:18; 4:24). Ám az alkotásaiból sok mindent megtudhatunk a személyiségéről. Például a gyümölcsök és a virágok sokfélesége Isten szeretetét és bölcsességét bizonyítja. A világegyetem óriási méretei pedig a hatalmáról tanúskodnak. Róma 1:20 "Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége."


De a Bibliából még többet megtudhatunk Istenről. Például azt, hogy mit szeret, és mit nem, és hogy hogyan bánik az emberekkel különböző helyzetekben Zsoltárok 103:7–10.

Isten nem gördít elénk akadályokat, ez kiderül a Jakab 1:13,14-ből: "Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit. 14 Hanem mindenki úgy van próbára téve, hogy a saját kívánsága vonzza és csábítja." Tehát Isten senkit nem tesz próbára rossz dolgokkal hanem a saját tökéletlenségünk miatt kell elszenvednünk rossz dolgokat.

Még többet megtudhatsz Istenről ezen a linken: [link]

2014. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előttem szóló, ha isten tényleg magasabb rendű lény akkor mért foglalkozna az emberekkel? Te sem foglalkozol a csótányokkal meg egyéb csúszómászókkal, pedig magasabb rendű lény vagy náluk, lehet te vagy az istenük.
2015. febr. 21. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat. Amúgy az a maszlag amit ott a leírásban leírtam meg sem történt. Csak kíváncsi voltam, hogy ki mit ír. De ettől függetlenül köszönöm szépen a válaszokat.
2015. jún. 23. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!