Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha félek? Hogy...

Mit csináljak, ha félek? Hogy tegyem magam túl a traumán?

Figyelt kérdés

Két dolog történt.

Megcsalt a barátom. Ez az egyik.

A másik: meggondolatlan voltam, dühös, és kiírtam facebookra egy stiklijét. Felhívott akkor a barátja és azt mondta, ha következménye lesz a kiírásomnak, nagy bajban leszek (konkrétumot direkt nem írok).

Azóta félek esténként itthon, ha egyedül vagy ketten vagyunk.

Egyik ismerősöm tanácsolta, hogy írjam ki magamból - ő mondta azt is, hogy trauma -, vagy hívjam fel a srácot, mondjam meg neki, hogy nem akartam, hogy baja legyen - tényleg nem akartam, utána is olvastam, ha ésszel csinálta volna a dolgokat, nem lehetne baja belőle.

Kiírtam magamból, egy napig jobb lett. Minden nap gondolok arra, hogy felhívom, hogy minden rendben van-e. De képtelen vagyok. Akkora fájdalmat okozott. Úgy érzem még nem tudok vele szembenézni. Pedig azt is fel kell dolgozni, hogy megcsalt. Így viszont hajnali 1-2-ig fenn vagyok, mert nem merek aludni és nagyon félek - hogy eljönnek hozzám és tényleg bántanak. Hogy lehet ezeken túljutni?



2014. okt. 30. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Vond le a tanulságot: sose cselekedj elhamarkodottan és bosszúból! Igy élj tovább! Nem te vagy az egyetlen, akit megcsaltak! Az is lehet,h. az életben más is megcsal, vagy éppen te leszel az, aki megcsal valakit. Amikor megcsalás van, annak mindig van oka.S két ember valamit nem jól csinál.Lehet,h. azt mondod, én mindent megtettem a kapcsolatért,s ez a hála. Sajnos a minden csak neked volt elég. Ha a másiknak nem lett volna hiányérzete, nem megy máshoz.A megcsalást mindig emelt fővel kell viselni, úgy kell megélni, h. a tette őt minősíti.Amit tettél,már te is tudod,h. hiba volt.Nem hívnám fel, mert az a gyengeségemet igazolnál. Nem beszélve arról, h. olyanokat mondana, ami téged nagyon megbántana. Türelem...s csak bízni benne,h. nem lesz következménye. Amúgy,h. pozitívumot is mondjak: egy valamit megmutattál neki, jobb ha elkerül,mert árthatsz neki. Próbálj nem gondolni rá, tereld el a figyelmedet,pl. filmnézéssel.S ne parázz, s főleg ne tegyél semmit. Minden csoda 3 napig tart.S ne szeresd, mert nem érdemli meg.Ha meg bántanának, fel kell jelenteni! De nem fognak bántani, ők sem akarnak maguknak bajt.Ha gondolod, írhatsz priviben, hogyan alakultak a dolgok.
2014. nov. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Trauma? Szerintem csak szorongsz kicsit,már bocsi.
2014. dec. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második. Éltemben először rajtakaptam valakivel a barátomat és kaptam egy halálos fenyegetést.

De jó, hogy te jobban tudod...

Azóta persze már túl vagyok rajta. De két héten keresztül nagyon nehezen aludtam el.

2014. dec. 26. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!