Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nincs vér szerinti rokona a...

Nincs vér szerinti rokona a volt ismerősömnek, aki elhunyt, csak a testvére aki 86 éves, ki lehet-e zárni 100%-ban az örökségből?

Figyelt kérdés
2014. okt. 31. 02:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kellene kizárni, ha ő a legközelebbi rokon?
2014. okt. 31. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A testvér mióta nem vér szerinti rokon?


A kérdést nem értem. Ki zárná ki az örökségből, ha nincs más rokona?

Ha nincs se le- se felmenője, akkor a testvére fog örökölni.

A 86 évet nem is értem, miért írtad. Tök irreleváns.


Ha netán volt még testvére, aki meghalt, és annak gyerekei, akkor ők is örökölnek a még élő testvér mellett.

2014. okt. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Teljesen vad idegenekre hagyta az ingatlant és az ingóságokat is.Ez szerintem jogtalan.Hisz a testvére is ,csak érdemelne valamit az örökségből,nem?
2014. okt. 31. 03:17
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem jó viszony volt a testvérei gyerekeivel,sajnos,soha nem segítették.
2014. okt. 31. 03:19
 5/8 2xSü ***** válasza:

Fordítsuk meg a kérdést, és próbáljunk azonosulni az elhunyttal.


Te éled az életed. Közben szert teszel több-kevesebb anyagi jellegű dologra, ingatlanra, ingóságra, pénzre. Miért ne örökíthetnéd a halálod után arra ezt a vagyont, akire te szeretnéd? Mondjuk van egy testvéred, akik lehet, hogy nem kedvelsz, lehet voltak olyan konfliktusok közöttetek, ami nem lett rendezve. Még az is lehet, hogy a testvéred pl. átvert, megrövidített, visszaélt a testvér mivoltával, stb… Miért kellene egy árva fillért örökül hagynod rá, ha te ezt nem akarod?

2014. okt. 31. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem:nagyon szépen köszönöm a választ,további szép éjt és jó pihenést,valamint vidám reggelt és kellemes hétvégét.Üdv.:Még annyit,hogy a temetést ilyenkor ki fogja állni?Köszönöm.
2014. okt. 31. 03:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Sok ingóság eltűnt amit a rokonok széthordtak,mert sok embernek volt kulcsa a lakáshoz,most cserélte le,és amit még ő adott el életében ezt aki örökölte.Hogy tudok neki segíteni,forduljon rendőrséghez,vagy ügyvédhez,esetleg bírósági dolog legyen belőle.Elnézését kérem,hogy zavarom,de látom nagyon otthon mozog ezen a téren.Amit nagyon köszönök az ő nevében is.Nagyon hálás vagyok érte.
2014. okt. 31. 03:46
 8/8 anonim ***** válasza:

"Teljesen vad idegenekre hagyta az ingatlant és az ingóságokat is.Ez szerintem jogtalan"


Nem jogtalan. Mindenki arra hagyja a vagyonát végrendeletben, akire akarja.


A még élő rokonoknak viszont kötelesrész jár, így a testvérének is.

2014. okt. 31. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!