Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak nekem ez a véleményem a...

Csak nekem ez a véleményem a Szent Johanna gimi című könyvről?

Figyelt kérdés

Szóval egyébként klassz könyv, néha teljesen le tud kötni. Most tartok az 5. résznél.


Reninek tökéletes élete van; felvették egy nagyon jó gimnáziumba, nagyon sok barátja van, osztálytársai állandóan felpezsdítik a szürke hétköznapokat a hülyeségeikkel, tele van programokkal (állandóan meghívják valahová), kitűnő tanuló, van két legeslegjobb barátja, és otthon is minden rendben van... Szóval érdemes élnie.


A legnagyobb problémája, hogy Cortez (a legmenőbb fiú a suliban) az elején nem igazán foglalkozik vele, pedig Reni amíóta csak meglátta teljesen bele van esve. Természetesen össze fognak jönni....


Általába hülyeségek miatt szokott bőgni vagy panaszkodni (leginkább Cortez miatt). X( A ,,nincs elég bajom?'' mondatával pedig kiütötte a biztosítékot. Szerencsére Kingánál is...

Szóval csak én vagyok egy szerencsétlen csóró pánikbetek anorexiás, akinek nincsenek barátai??? Aki elcseszte az életét vagy 8 évre?? Gondolom nem. Ezért szerintem Reni túl tökéletes. Cortez is eléggé. A történet pedig arról szól, hogy hogy válnak tökéletes párrá. Én még 13 sem vagyok, van időm ,,Renivé'' válni, bár félek lehetetlen.



2014. okt. 31. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jogos az érvelésed, a könyvben minden tökéletes. De gondolj bele - ha Reninek nem lennének barátai és nem jönne össze Cortezzel, érdekelne valakit a könyv?

Nem szólna semmiről és nem lenne érdekes.

Kitalált történet, és a kitalált világban minden lehetséges.

2014. nov. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Anitha válasza:

Ne egy könyv alapján ítéld meg az életed! És az élet is úgy változik ahogy Te akarod, a Tiéd azt teszel vele amit akarsz! 13 éves sem vagy akkor még bőven van időd jól érezni magad (de ne ész nélkül! Szerintem ne akarj Reni-vé válni, a tökéletesség unalmas és akkor hibák se lennének, és az ember abból tanul a leginkább!


L20

2014. nov. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem is ez a véleményem :) nagyon jó a könyv
2014. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 én a lóimádó válasza:
Nyugi, nemcsak neked nincsenek barátaid :-(
2014. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
A szent Johanna gimi egy elcsépelt,ömlengős sablontörténet,amitől nem lehet mást várni mint hogy a főszereplő a semmi miatt bőg és hisztizik.
2014. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valahol igazad van. Mármint, nekem alapból bejött a könyv, egyszeri olvasásra jó.

A könyv, az mégis könyv. Bár, ahhoz képest, hogy (szinte) mindenhol ,,valóságosnak'' titulálják, eléggé meseszerű.

DE! Így is elég sok (sőt, rengeteg) benne a szenvedés, mi lenne, ha nem lennének barátai, Cortez örökre lelépne valami ,,húdetökéletesmintabarátnőveakimelletReniegynagynulla''?

Na, akkor senki sem olvasná el. Vagyis lehet, de mindenkinek az idegeire menne a 6.résznél (nekem speciel már a 3.-nál -ami még a többinél is depisebb volt- elegem volt.)

Cortez a legtökéletesebb, mintafiú, akit minden kistini epedve vár, miután elolvasta a SzJG- t, aztán rájön, mekkora hülye volt, hogy egy ,,tökéletes, Cortez- szerű pasira várt''. (vagy nem, és marha nagyot csalódik. na, ez már egy fokkal szánalmasabb)

Reni pedig szintén nagyon tökéletes, mégis mindig sajnáltatja magát. Idegesítő.

Hát, kb.ennyi. De mint írtam, nekem is tetszett a könyv, anno, mikor olvastam. Visszaolvasva... megmenyik a poénok, mert azok tényeleg jók.:D

Bocs, kissé hosszasan írtam, de ez az én véleményem.

2015. jún. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*megmentik
2015. jún. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!