Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen egyszerű alkatrészek...

Milyen egyszerű alkatrészek (tengelyek) vannak, amik Cnc - vel készülnek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A cnc nem gép hanem a múködés módja. Computer vezérelt gépek. (a sz.gépen elkészíted a "rajzot" vagy megírod a g kódot és ez alapján magától dolgozik a gép) mi érdekel, milyen gépre gondolsz?
2014. nov. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 radír67 ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak! Ma már gyakorlatilag a tömeggyártásban a szerszámgépek mind CNC -vel működnek. Az én munkahelyemen például vezérműtengelyeket gyártanak CNC vezérlésű gépekkel.
2014. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát most a gép típusát nem tudom leírni. Majd következő alkalommal meglesem. Nekem egy olyan alkatrészre lenne szükségem , ami egy egyszerű tengely, aminek a programját letudom írni, hogy szimulátorba is tudjam demonstrálni. Mondjuk a SinuTrain- PROGRAMMAL vagy Hedinhain-ba. Mert szakdolgozathoz kell majd nekem. A témám már megvan csak egy legyártott alkatrész is kell hozzá. És azért kell egyszerű, mert még tanuló vagyok, és ebben az évben kezdtem Cnc tanulni. Tehát egy olyan alkatrész, aminek valahol szerepe van , egy egyszerű lépcsős tengely mondjuk jól jönne, amely valaminek az alkatrésze.
2014. nov. 2. 06:47
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Akkor gondolom maróval akarod megoldani. Készíts egyszerű fogaslécet. Ennek az autó kormányzásánál van szerepe. Egy alap 2D-s maróval is meg tudod csinálni. Vagy 3D maróval kszíthetsz egy kissebb orsós tengelyt. Szerintem ha egyszerűt akarsz ehez hasonlókban gondolkozz.

2014. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!