Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kisbabákat szeretnék fotózni...

Ferita kérdése:

Kisbabákat szeretnék fotózni és milyen objektívet vegyek? Egy Canon 400D gépem van 18-55mm objektívvel! Néztem a 18-135 mm objektívet az jó lenne?

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
SZerintem valami portréobjektivet, EF 85mm 1.8 vagy cropos vázad van akkor akár EFs 60mm f.28 macro
2014. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. nov. 2. 06:58
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Remélem Te sem gondoltad komolyan, hogy babafotós leszel és itt kérdezed meg, hogy milyen objektívet vegyél hozzá.

Ezeregyedszer is:

Amíg nem tudod mire van szükséged ahhoz amit fotózni akarsz, nem vagy rá kész, hogy használd amit megvásárolsz. Előbb tanulni kéne! ;)

2014. nov. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem egy ismerősöm van aki egyáltalán nem járt semmilyen tanfolyamra és mégis ebből él! Gondolom TE egy PROFI vagy!!!
2014. nov. 3. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ott kezdődik, hogy azt gondolod, hogy fotózni meg tudsz tanulni egy tanfolyamon. A fotózást nem lehet tanfolyamon tanulni. Egy workshop jó lehet inspirációnak, szolgálhatja a fejlődésed, de az alapok nélkül semmire sem jó. Amíg nem tudod eldönteni, hogy milyen objektív kell ahhoz amit fotózni akarsz, addig az alapokkal sem vagy tisztában (gyújtótávolság/fényerő/szenzorméret/látószög összefüggései). Semmiféle tudatosság nem lesz a képeidben. A két éves OKJ-s képzések is kevesek ahhoz, hogy olyat tanítsanak amiből Te aztán meg tudsz élni. Megadják az alapokat és a többit neked kell megtanulnod, autodidakta módon és hozzátenni a saját látásmódod és képi világod. Viszont a végzettségre (amit a tanfolyamok nem adnak) szükséged van a jelenlegi szabályozások szerint ahhoz, hogy pénzt kérhess a fotózásért. Ilyen végzettséget legrövidebb idő alatt két év alatt szerezhetsz. Aki végzettség nélkül csinálja az nem számlaképes, tehát feketén él ebből, ami nincs rendben már csak azért sem mert előbb vagy utóbb jön a NAV és ilyenkor általában annyira büntetnek, amennyit nem tudsz kitermelni.


Egyébként valóban profi vagyok (csak így kis betűvel) ami semmi mást nem jelent, mint, hogy ebből élek, nem utal az általam készített képek minőségére vagy a piacon való elhelyezkedésemre. Az viszont, hogy Te ezt nulla tudással máris pejoratív értelemben lekezelően használod egy nálad sokkal tapasztaltabb és a témában sokkal többet tudó valakivel szemben, nem vet rád jó fényt. Ha rám hallgatsz az első amit megtanulsz az az alázat. Ha az nincs meg a szakmával és a (leendő) kollégákkal szemben akkor nincs helyed a piacon és lesz aki tesz róla, hogy eltávolítson onnan.


A dolog úgy néz ki, hogy a tudás nem pótolja a felszerelést és a felszerelés sem a tudást vagy a látásmódot. Ezek EGYSZERRE (ha már így szeretünk nagybetűvel írni) kellenek. Amint valamelyik hiányzik, nem fogsz jó képeket készíteni. A 400D klassz cucc, kezdő koromban nekem is volt, de közel tíz éves, eljárt felette az idő. A mai eszközökhöz képest lassú, zajos, kicsi a felbontása stb..


Lehet, hogy az unatkozó GYES-es anyukáknak elég lesz amit ilyen felszereléssel és tudással fillérekért megveszik majd, sőt talán még örülni is fognak neki, de amint azt mondod magadról, hogy Te fotós vagy, átrázod őket, mert sem technikád, sem tudásod nem lesz hozzá, hogy az legyél, még akkor sem ha feltételezzük, hogy a látásmód és a kreativitás egyébként megvan.


Még egyszer: tanulj amíg nem tudod mire van szükséged ahhoz amit fotózni szeretnél. Ha ez megvan, vásárold meg amire szükséged van. Alapíts vállalkozást, építs brandet, légy számlaképes és utána kérj pénzt a munkáidért.

2014. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nem kellene ,,leokádni" egy olyan embert aki most belekezd egy olyan munkába vagy hobbiba amiben még nincs kialakult tapasztalata, ha úgytetszik szakmai tapasztalata! Ha Te kedves hozzászóló valódi profi fotós vagy nem így kellene reagálnod egy szakmai kérdésre, hanem goromba és a NAV-val történő fenyegető megjegyzésektől mentes választ is lehet írni! Ha a hölgy fel tud nőni ehhez a munkához akár professzionális szintre megfelelő érdeklődéssel és anyagi háttérrel még az is lehet hogy hivatalos úton folytatja a munkát tovább. Nagyon sok ember és amatőr kollégám, barátaim így kezdték. A másik, a Canon EOS 400D annak ellenére hogy már 8 éves elmúlt, még most is megbízható és babák fotózásához is megfelelő digitális - tükörreflexes eszköz. Nem a szakma árulása egy korabeli un. belépő szintű géppel fotózni! Magas minőségű és a témával harmonizáló objektívvekkel (a maga kategóriájában) kielégítő minőségű képet lehet készíteni. A mai napig használják szerte a világon aminek egy kézzel fogható oka van talán. Nem mindenkinek van pénze Canon EOS 1D mark IV -es gépvázra és legalább a hozzá tartozó azt megillető 8 ill. 12db-os teljes átfogású és különböző specifikációjú objektívcsaládra, szerelvényekre, speciális álványokra, szintorziós ill. monoefektusos derítőkre, speciális fény és színhőmérsékletmérőre, digitális (táv)vezérlőkre...
2015. márc. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

A korábbi hozzászólásomnál pont a lényeget hagytam ki, nevezetesen a választ.


A Canon EOS 400D -hez talán az egyik legjobb választás a Canon EF 85mm f/1.8 USM (portréfotózáshoz tervezett) fix gyújtótávolsággal rendelkező rövid vagy ,,normál" közepes (tele)objektív. Kifejezetten szép, valósághű a rajzolata annak ellenére hogy precíz a fókusza méga akkor is ha a fókuszsikot nem minden esetben középre súlyoztad.

2015. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Teljes alakról torzulásmentes képet legalább 5m távolságból kell készíteni. Ezért ehhez 80-150 mm (ekv.) gyújtótávolságú objektív szükséges. Félalakos, vagy arcportrét hasonló okból célszerű 2-3m távolságból fényképezni. Ha szabadban fotózva életlen hátteret akarunk, akkor nagy fényerőre is szükség van. Ehhez legalább f/4, de még jobb az f/2,8 fényerő.

Használhatunk ehhez alapzoomot tele-állásban, vagy közepes tartományú telezoomot (pl. 70-200 mm). A legjobb a nagy fényerejű, fix gyújtótávolságú (nem zoom), rövid teleobjektív, például az f/1,8 80 mm vagy f/2 100 mm-es.

APS-C vagy négyharmados szenzorméretű gépekhez megfelelhet erre a célra egy 50-60 mm fizikai gyújtótávolságú, nagy fényerejű (pl.: f/1,4 vagy f/1,8 ) objektív is.

2015. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
A kérdésből és a kérdező válaszából sugárzik, hogy fogalma sincs arról, mi vár rá, arról meg pláne nincs, hogy a fotográfia nem csak arról szól, hogy nyomkodja a gombot. Az jó ha belekezd, de az káros ha úgy kezd bele, hogy közben nem járja végig az utat, ami ahhoz szükséges, hogy alázattal tudjon tekinteni a szakmára és a kollégáira, vagy, anélkül, hogy megszerezné azt a tudást, amire alapozhatna. Amikor valaki kezdőként pejoratív értelemben használja a profi szót, mintha az valami ördögtől való lenne, hogy más is ezzel keresi a pénzét, az nagyon nem jó irány. Egyébként nem okádtam le, sőt még csak nem is fenyegettem, csak felhívtam rá a figyelmét, hogy erre kell számítania. Ha a hölgy fel akar nőni ehhez a munkához, ahhoz nem elég itt megkérdeznie, hogy mit vegyen majd lesajnálni a többieket. Ahhoz bizony évek kellenek, lemondással teli évek és valóban. Nincs mindenkinek pénze erre vagy arra. De aki pénzért dolgozik, az legyen annyira igényes, hogy a munka ellátásához minden körülmények között szükséges eszközöket használ. Olyat ami akkor is használható marad, ha durva ellenfénnyel néz szembe, vagy ha éppen egyáltalán nincs, vagy alig van csak fény. A 400D ehhez kevés és ha kimész házhoz lefotózni egy gyerkőcöt nem mondhatod azt, hogy ezek a körülmények sz@rok. A többi szükséges eszközről már nem is beszélve. A 85mm F/1.8 egyébként tényleg jó üveg, de amíg valakinek a számok nem mondanak semmit és nem tudja legalább nagyjából behatárolni, hogy az említett lencsét feltekerve milyen távolságról milyen képkivágást fog kapni, addig semmi értelme megvásárolnia, mert használni sem fogja tudni. A fotográfia egy szakma amit évekig kell tanulni mire valaki arra a szintre jut, hogy jogosan kér ellenszolgáltatást azért amit csinál. Persze ma már mindenki fényképezőgépekkel és kamerás telefonokkal szaladgál, de ez semmit sem változtat a fent leírtakon. Értem, hogy ez könnyű pénznek tűnik, de nem az és nagyon rögös út vár arra aki ezzel komolyan akar foglalkozni. Másképp pedig nem érdemes.
2015. márc. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Amit írtál abban van sok igazság, valószínűleg a tapasztalatok és az évek rövid konkluziója. Én nem rád tromfolni szerettem volna, hanem azt elmondani hogy mindenkinek adni kell lehetőséget arra, hogy kipróbálja magát, bontogassa szárnyait... Hidd el ha nem jó uton halad a kérdést feltevő, nagyon hamar elpártolnak tőle, panasszal ill. kritikákkal illetik a megrendelők és képletesen az ,,utcán találja magát" nagyon gyorsan. Azt is el tudom képzelni, hogy az EOS 400D-vel és a hozzá kapott (szerintem) kitt objektívvel hamar be fogja látni, hogy fejlődni kell (szakmai tudás és magasabb színvonalat képviselő eszközökre...), és akkor válasz út elé fog kerülni. Megmarad egy 8-9 éves technológiai színvonalon, vagy fejlődik tovább. Elindulni, gyakorolni első gépnek talán nem rossz a szóban forgó EOS 400D, de profi szintű fotózáshoz (főleg szakmai tudás nélkül) édes kevés ez vitathatatlan. Még azt is el kell neki döntenie hogy hova szeretne tartozni. Kezdő fotós, kreatív amatőr, vagy gyakorlott képzett profi. Ezért nem biztos hogy konkurenciát fog jelenteni neked, vagy másoknak akik sok esetben hivatásszerűen dolgoznak, fotóznak. Más az elvárás, más a színvonal, más a díjazás, más a kuncsaft kör.
2015. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!