Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem szeretem,...

Mit tegyek, ha nem szeretem, ahogyan szólítanak?

Figyelt kérdés
A nevem Krisztina. Az emberek mind vagy Krisztinek vagy Krisztának szólítanak, de egyiket sem szeretem (utóbbitól egyenesen herótom van). Kitaláltam magamnak más becenevet, de szinte senkit nem lehet rávenni, hogy így szólítsanak. Azt sem értem, hogy eleve miért okoz ekkora problémát nekem, egyszerűen feláll a szőr a hátamon ha így szólítanak... Megváltoztatni a keresztnevem megint semmi értelme, mivel legtöbben utána is ugyanúgy le Krisztáznának... Persze Krisztinának se fog senki szólítani, mert az emberek önkénytelenül is rövidítenek... Szerintetek mit csináljak?

2014. nov. 7. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép a neved :) A Tina becenév sem tetszik? Mert akkor esetleg kérj meg nyugodtan mindenkit, hogy szólítsanak így, nem fognak megharagudni érte :) Az én nevem Mia (felnőtt nő vagyok) volt olyan, hogy Miuskának szólítottak, na az már picit sok volt, akkor inkább Mius vagy Miácska : D Én is mondtam az illetőnek, hogy hanyagoljuk a becézést : D Azóta simán megy a Mia!!! Szóval csak bátran :)
2014. nov. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Igen, éppen a Tina az egyik becenév, amit nem hajlandó senki megszokni :( pedig azzal kiegyeznék, az tetszik :) Különösen a Szüleim nem fogékonyak illetve a család összes létező tagja... merthogy ők megszokták ezt így és én ne akarjak itt variálni... Pedig évek óta hajtogatom... egyszerűen nem vesznek komolyan... és most meg már nem is merem mondani, mert megkapom érte, hogy nőjek már fel...
2014. nov. 12. 22:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már betöltötted a 18. évedet, akkor van egy jó hírem: az anyakönyvezhető utónevek listájában szerepel a Tina név, változtasd mega keresztnevedet így kénytelenek lesznek így szólítani :) Egyébként ndm bonyolult eljárás, 10 ezer Ft, 2 hónap alatt megérkezik a BM-ből :) Ha 18 év alatt vagy, akkor viszont szülői beleegyezés kell hozzá :( Remélem tudtam segíteni, Mia
2014. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Spilerke ***** válasza:

Fogad el, vagy változásd meg a nevedet. Amúgy nekem se tetszik ez a Krisztina név, én biztos, hogy Krisznek szólítanálak :D

Engem pedig akaratom ellenére is Petnek, vagy Pepének szólítanak, de hiába változtatnám meg a nevem, akkor is így szólítanának ezzel együtt kell élnem :D

2014. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat! :) Rég elmúltam már 18, de az az igazság, hogy hiába változtatnám meg Tinára (nem mellesleg nem úgy már nem is passzol a családi nevemhez), akkor is mindenki így szólítana... nem igazán érdekel senkit, hogy mit szeretek, a lényeg nekik az, hogy mit szoktak meg.......... Attól függetlenül lehet, hogy megpróbálom, hátha észbe kapnak... mert én még ha pl felhívok valakit telefonon azok közül aki így szólít, még akkor is úgy mutatkozom be, hogy Kriszta vagyok... mert másképp hülyének néznek... megszokni sosem fogom, elfogadni nem tudom, egész egyszerűen kiráz a hideg tőle, gyűlölöm ahogy van... a "Krisz"-szel se lennék előrébb xD egyszerűen a "Kri" hangzástól is végigfut a hátamon a hideg, nemhogy még ha mögötte ott vagy, hogy "ta" :D


Mindettől függetlenül köszönöm szépen a válaszokat és mindenkinek békés, kellemes ünnepeket kívánok! :)


Üdv: Tincus

2014. dec. 29. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!