Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan legyek önmagam?

Hogyan legyek önmagam?

Figyelt kérdés

Sokan ezt a választ adjátok itt is a gyakorin, ami persze szép és jó, de mi van ha én sem tudom ki vagyok? Akkor hogyan viselkedjek? mit tegyek? mert pl.: kedves és visszahúzódó vagyok, de nem alapvetően, vagyis jóindulatú voltam/ vagyok mindig is, de régen társasági lény voltam. Akkor most a "gyermeki ártatlan (:D)" személyem a valós vagy amivé az évek tettek? érdemes-e változni és hogyan?


20L



2014. nov. 10. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Most is saját magad vagy! :)

Szerény visszahúzódó vagy. Ezen kell változtatni. Miért lettél ilyen? Milyen hatásra?

Emeld fel a fejed, mert te is érsz annyit mint más, mosolyogj, érezd jól magad, és beszélj!

Ha valaki bántani akar, akkor az őt minősíti, nem téged, tedd szóvá, hogy veled így ne viselkedjen. Ha meg neki nem tetszik, hogy nem bánthat tovább, akkor megint neked a jó, mert felhagy vele. :D

Ha nem állunk ki az érdekeinkért ki fog?

Ha nem beszélsz emberekkel, akkor ki fog szóba állni veled?

Hogy kedves, jóindulatú vagy, sokszor pont az ilyenekbe rugnak bele, mert nincs lelki védőpajzsuk, és ezt mások nagyon jól megérzik.

De biztos vagyok benne, hogy történt egy nagy trauma.

Tedd fel magadnak a következő kérdéseket.

Aki veled tette, annak milyen élete volt?

Aki veled tette, annak az erkölcsébe belefért amit tett?

Ő csak saját magát adta?

Rajtad csapódott le.

Az az erős ember aki ilyenből fel tud állni, egyenesre, mosolyog, beszél, jólérzi magát, kiáll a maga és mások mellett.

Jóindulatú vagy az jó. Maradj meg ilyennek. Viszont senkibe se higgy meg vakon. Barátságot ki kell érdemelni, mert sokan visszaélnek vele.

Jóindulatú nem azt jeleni, hogy megoldasz mások helyett dolgokat. Aki ezt teszi az Hüly@e.

Mások dolgát, harcát neki kell megvívnia.

Mérlegelni kell, hogy most tényleg szüksége van segítségre, vagy csak kedvesen ki akar használni, és nem tudsz nemet mondani...

2014. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyelőre nem tudok mit válaszolni erre, mert csak halvány sejtések vannak a fejemben, de elindított egy gondolat-lavinát, amiből majd csak kisül valami. De még sokat kell gondolkozzak ezen. Köszönöm
2014. nov. 10. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes önismerettel foglalkozni, ehhez pl jó könyv F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam című könyve. Szerintem akkor vagy önmagad, ha adott helyzetben úgy viselkedsz, ahogy belőled jön, nem érzed azt, hogy megjátszod magad, álarcot viselsz, hanem az érzéseid és értékeid, erkölcsi normáid szerint cselekszel. És van egy énideál, az a kép, amilyen lenni szeretnél (jó tulajdonságok fejlesztése, rosszak elhagyása), és azért lehet dolgozni, hogy fejlődj. Az a jó, ha a valós éned és az énideálod, illetve a mások rólad alkotott véleménye viszonylag közel van egymáshoz.
2014. nov. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
benned van a hiba
2014. nov. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!