Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki meg tehetné elmenne...

Ha valaki meg tehetné elmenne Chernobiylba vagy pripyatba?

Figyelt kérdés
Csak úgy érdekelne.Kár hogy nem olyan ott minden mint a Stalkerben bár kitudja.:D
2014. nov. 10. 17:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ezt mondom én is: Csernobil.


Azért nem mindegy, mert ha már rajongasz valamiért (vagy csak érdekel, mit bánom én), megtisztelhetnéd azzal, hogy leírod helyesen a nevét. Olyan ez, mintha lenne egy barátnőd (tudom, de legalább képzeld el!), és folyton rosszul írnád a nevét.

2014. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
De egyébként meg ja nem tom miért így irtam.:D
2014. nov. 10. 20:29
 13/24 A kérdező kommentje:
Csernobil
2014. nov. 10. 20:30
 14/24 A kérdező kommentje:
Na most tuti Jól irtam le.
2014. nov. 10. 20:37
 15/24 anonim ***** válasza:
25%

kiejtés szerint 5-ös (Csernobil)

helyesírás szerint 1-es... (Chernobyl)


"CH"-val kell írni.

és Pripjaty, kiejtés szerint: pritypaty

2014. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
25%
am jól írtad a "Chernobiylba" csak az a (iy) nem jönn össze :D
2014. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
45%

Nagyon gáz, hogy magyarázni kell nektek a cirill betűs nevek magyar helyesírását, de biztos pont akkor voltatok betegek az iskolában, mikor ezt tanították.


Kedves(?) #15, #16! Elárulnád, honnan szeded ezt az emeletes baromságot, amit írtál?


"helyesírás szerint 1-es... (Chernobyl)


"CH"-val kell írni.

és Pripjaty, kiejtés szerint: pritypaty"


Pritypaty?! Mi lesz a következő? Pittypatty? Putty? Pötty? Ha már buta vagy, ne hangoztasd. Ismétlem, direkt a te kedvedért:

- angol írásmód: Chernobyl,

- magyar írásmód: Csernobil.

2014. nov. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
És ebből mit kell annyit kihozni?
2014. nov. 10. 21:12
 19/24 anonim ***** válasza:

#17 ha a gatyádba is csinnálasz akár nyelvtan tanár leszel/ vagy akor is


"Прип'ять" így kell írni !!!

"pritypajty" és így kell kiejteni! (természetesen orosz akcentusal)


és mivel nem magyar és nem egy orosz jellentés hanem egy földrajzi név nyelvhelyességileg így helyes!

2014. nov. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
45%

Kedves (egyelőre) 67%-os!


Még az előző két hozzászólásodban sem sikerült egyformán leírnod Pripjaty város szerinted helyes kiejtését.


A kiejtés kifejezés egyébként egy nagyon fontos dolog jelen esetben: a magyar nyelv tudniillik a cirill betűs neveket, helységneveket fonetikusan írja. Épp ezért magyarul pont úgy írod, ahogy ejted: Pripjaty.


Egyébként ha már magyarázol, akkor nézz utána a dolognak, mert csak még nagyobb bohócot csinálsz magadból. Az eredeti, cirill betűs írásmód negyedik karaktere a magyar p betűnek felel meg (ahogy az első is), nincs ott semmi ty. Nem tudom, honnan veszed hogy Pritypatty lenne, vagy mit hordasz itt össze.


És még valami. Ha valaki olyan rettenetes helyesírással osztja az észt magyar nyelvről és helyesírásról, mint te, az majdnem olyan, mintha felköpnél és aláállnál, majd még le is hugyoznád magad. (csinnálasz, akor, akcentusal, jellentés)


Nem szokásom mások helyesírásába belekötni, a kérdezőt is csak azért javítottam ki, hogy ha már foglalkoztatja a téma, akkor a helyes, magyar írásmód maradjon meg benne, ne az angol. De egyszerűen nem tudok elmenni a te stílusod mellett szó nélkül. Olyan a helyesírásod, mint egy retardált hatévesé, és még te állsz neki magyarázni. Nem tudom, sírjak-e vagy nevessek. Hogy őszinte legyek, még abban sem vagyok biztos, hogy komoly szándékkal írsz, vagy csak trollkodsz - bár trollnak túl ügyes lennél. Szerintem a magyar oktatási rendszer köszön vissza a hozzászólásaidból.

2014. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!