Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen oldószerrel szedhető...

Milyen oldószerrel szedhető le a festék spray lakkozott fa felületről?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm keresett meg ezzel a kérdéssel, hogy mondjak neki olyan oldószert, ami oldja a festék sprayt.

Igen ám, de ezt egy ódon gitárra van ráfújva, ami valószínűleg lakkozott is.

Valahogy úgy kéne eltávolítani a festék sprayt róla, hogy az alatta lévő rétegek ne sérüljenek.

Erre van valami tippje valakinek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#antik #spray #oldószer #Odon #festék lemosó
2014. nov. 12. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Cromofag,az ukrán fajta :)Az leviszi,a fát nem roncsolja.Magyarban is van,csak az nem olyan hatásos.Én egy régi bútorról oldottam le egy fehér festéket vele.Gyönyörű lett,más higító nem tudta elvégezni a munkát.
2014. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! Jár érte a zöld kezecske! :)

Lenne még egy olyan jellegű kérdésem, hogy a cromofag a festék spray alatti lakréteget nem oldja?

Ezt az anyagot nem kell hígítani használat előtt?

És hol lehet ezt beszerezni? :P

Mert ugye mondtad, hogy az ukrán fajtára esküszöl. Szerintem ilyet én itt a vasboltban nem igen fogok kapni :)

2014. nov. 12. 12:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Előbb ki kellene deríteni, hogy az eredeti lakk anyaga mivel nem oldható. Egy kis, eldugott helyen levő résznél lehetne próbálkozni. Ha poliészter a lakk, akkor nagy valószínűséggel leszedhető a ráfújt festék nitrohígítóval, esetleg még tán benzinnel is. Ha azonban nem poliészter az eredeti lakk, akkor csak próbálgatással lehet kísérletezni. A festék spray flakonján rajta kellene lennie az oldószer megnevezésének.
2014. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy itt több tényező is ismeretlen számomra.

Nem tudom, hogy poliészter-e a lakkréteg.

És valószínűleg a festékes doboz sincs már meg, ami segített volna abban, hogy kiderítsem mivel oldható le.

Köszönöm szépen a választ, hasznos volt!

Jár érte a +

2014. nov. 12. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!