Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudok ma, Magyarként...

Lalek kérdése:

Hol tudok ma, Magyarként MENEKÜLT státusz kérni, vagy az USA-tól, vagy Svájctól. Az ok pedig a NAV korrupciós üldözése, vegzálása rám és a családomra. Évek óta csak ügyvédekre költünk, viszont a 40-50 semmit soha meg nem állapító eljárást nem bírjuk?

Figyelt kérdés
Egy NAV Széchenyi utcai központ felső vezető főov.ügyvéd sógora szemet vetett mintegy 6 éve a cégünkre. Ellenálltunk és innentől fogva folyamatosan nem kapjuk vissza kisvállalkozóként az Áfa-kat.Folyamatos ellenőrzések,vagyonosodási vizsgálatok,hamis határozatok tömkelege.hiába a bírósági nyertes per.Egyszerűen közokiratba is leírták,hogy nem hajlandók figyelembe venni a bíróság döntését.Legutóbb a saját másodfokúk semmisített meg 9 hamis határozatukat,de kezdik elölről az egészet.Jelenleg mintegy 30Mft adózó többletünk van,köztartozásunk semmi.Az évégi záró és nyitó egyenleg között rendre kézzel beleírva a rendszerbe csinálnak ,hol 5,hol7 Mft eltérést.De a számtalan csalás leírására itt nincs lehetőség.legújabb húzásuk,hogy valamelyik kirendeltségükre bekérnek iratot,majd azt kérik egy másikra is,ha nem tudom bevinni 200Eft bírság.Hiba viszem az igazolást,a válasz őket az ő Ov-jük irányítja.Legutóbb Egy millió egyszáz ezer forintra bírságoltak meg emiatt.Kisvállalkozó vagyok,Év és innováció díjas,termék nagy díjas.Jelenleg is tele lennénk megrendeléssel,de az utolsó ötven alkalmazottat is februárban elkellet küldeni,mivel nem bírjuk anyagilag az ügyvédeket szakértőket,valamint,hogy minden alapanyagunkat bruttó áron kell meg vennünk,mivel az Áfa-t semmiből nem kapjuk vissza.Az ok,hogy amíg folynak az ellenőrzések,amik ugye folyamatosak ,hiszen kezdik elölről.Nos addig Adózói többletet nem áll módjukban kiutalni!!!Hiába fordultunk a Központ nyomozó Fő ügyészséghez,azonnal befogadták,viszont letették ater.ill.megyei kap.-ra ahol egy év után megszüntették.Az ok. a NAV -nak jogában áll ellenőrizni és az állampolgárnak alákel vetnie magát.Hiába volt a 4 oldalas bizonyítási indítvány ,figyelmen kívül hagyták!!!

2014. nov. 12. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogsz tudni kérni.

Részvétem.

2014. nov. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kérni tudsz, kapni nem fogsz, bár az USA nem teljesen elképzelhetetlen ötlet, sőt jelen kontextusban fel is használhatod különböző aktuális kis játékokra, ugye nem kell magyarázzam hogy pusztán a kérelem és annak indoklása mekkorát ütne a médiában, persze csak ha bizonyítékaid vannak a koncpeciós eljárások sorozatára. De ha ez nem fekszik, vidd a céged inkább külföldre, jelentsd be, ennyi. Ha otthon ment, nagyon nagy valószínűséggel tetszőleges EU országban könnyedén és simán menni fog, persze piactól függően.
2014. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ez egy agyrém, magam is hasonló üldözött vagyok, csak kicsit másképpen, de nézd, az állami maffiával szemben tehetetlen vagy sajnos .... és én is kimenekülésben gondolkodok, csak addig még 10x tönkre vágják az egész családomat is.

Sikerült már vmiben előre jutnod? adhatnál ötletet akkor h melyik ország irányába érdemes lépni, ahol kapnak a magyar korrupciós viszonyokra.

2015. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!