Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkahelyen mire van a vagyonő...

Munkahelyen mire van a vagyonőrnek hatásköre?

Figyelt kérdés

Egy kereskedelmi lánc egyik új boltjában dolgozok. Mióta megnyitottunk a biztonsági őrök egyre durvább módszereket alkalmaznak, hogy átvizsgáljanak minket. A bejárattal szemben van egy asztal, van hogy 30-40 ember előtt kipakoltatnak mindent a zsebedből, táskádból (ez minden távozás előtt megtörténik). Ez még hagyján, pár napja át tapogatják a férfi biztonsági őrök a táskáinkat, bele nyúlnak, a pénztárcámat is kinyitatták, a kabátot a mell résznél is végig tapogatják. Erre azt mondják, hogy hát eltartjuk a testünktől ezért férfi is ellenőrizhet így. De ami a legjobban kiverte nálam a biztosítékot az az, hogy hátat kell nekik fordítani felemelni a kabátunkat és a farzsebet kissé előre dőlve mutogatni. Amúgy mezei fegyver meg minden egyéb nélküli biztonsági őrökről van szó.

Érdekelne, hogy ehhez van-e joga? Valamint örülnék egy törvény paragrafusnak, ha ezt csinálja felmutathassam nekik, hogy már pedig nem teheti ezt meg velem.



2014. nov. 16. 10:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem nyúlhat sem hozzád,sem a cuccaidhoz ellenőrzésképpen,persze a tiltott dolgot(pl:lopott áru,rendezvényen 27 cm-es saját kés)elveheti.

Fémdetektort használhatnak,de az sem ér az emberhez,sem táskához.A kabátot úgy ellenőrizheti,hogy leveteti rólad,aztár asztalra kiterítve végig lehet simítani.

Én is őr vagyok,de nem kell ilyeneket csinálnom,nem boltban vagyok.

2014. nov. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!