Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent a "Megkezdett...

Mit jelent a "Megkezdett cipóból sosem hiányzik egy szelet" szólás?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit jelent,de nekem az ugrik be,hogy 2 ember el kezd veszekedni,de egy harmadik fél is bekapcsolódik.
2014. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Olyasmit jelent, hogy az ember addig vigyáz igazán valamire, addig kíméli, ameddig új, a használt holmi már nem olyan értékes a szemében.
2014. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerem ezt, de ezzel a szórend kellene az előttem írt értelmezéséhez: „A megkezdett cipóból soha nem egy szelet hiányzik.”
2014. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt a verziót én is értelmezni tudtam volna, viszont én pontosan így hallottam.
2014. nov. 18. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Úgy kell érteni, hogy amíg új valami (egész a cipó), addig tartogatja az ember, de ha elkezdi használni (felvágja), akkor már nem bánja annyira, ha apróbb sérülés esik rajta(akkor már nem számít, hány szelet fogy el belőle).
2014. nov. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Második vagy: a kérdező ezt érti, de ahogyan az idézőjelek között áll értelmetlen a szórend miatt.
2014. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!