Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha beviszek a postára egy...

Ha beviszek a postára egy kalapnyi aprópénzt (döntően húszasok és tízesek), beváltják nekem, vagy elküldenek a búsba? (kb.6e Ft)

Figyelt kérdés
Nyilván nem a főpostára mennék, pláne nem csúcsidőben.

2014. nov. 18. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 100 darab érme fölött már van valamilyen díja a pénzváltásnak. Vagy valami hasonló. illetve elég csúnyán fognak nézni rád.
2014. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ettől a csúnya nézéstől tartanék a leginkább.


Azt a sokkszerű állapotot, amit akkor kap a drága, amikor megpillantja csörgő-zörgő csomagomat, majd közlöm kérésemet, hogy ugyan váltsa már be, hisz nem állhat az asztalom sarkában ez a valag apró, várva az elértéktelenedést, vagy hogy az 5 forintost is kivonják a forgalomból.

Egyébként is, mi dolga?! Legfeljebb rányomja az elsőbbségit a süket bácsika levelére, amit a MÁK-nak küld, de fogalma sincs, mi a pontos cím, majd jövök én, remegő ajkakkal, tudatában az ügy veszett mivoltának, majd ha véletlenül meg is történne a csoda, többször már úgy sem lennék képes befizetni a kis sárga csekkjeimet ugyanitt, ugyanannál az asszonyságnál, így vágtathatnék át a városon, lobogtatva a csekkeket, melyeket rajtam kívül jószerivel csak az '56-os forradalom előtt született, az általam "modernizáló világ veszteseinek" titulált kisnyugdíjasok fizetnek be a postán.

2014. nov. 18. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges túldramatizálni. Berollnizod, beváltja.
2014. nov. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Költsd el. Pékség, kávézó, kólaautomata, stb. Hamar elmegy.
2014. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem váltja be, csak pénzért (tehát levon valamennyit). Viszont ha a csekkedet azzal az aprópénzzel fizeted be, akkor elveszi ingyen, mert az nem minősül beváltásnak.
2014. nov. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem bankba is nyugodtan beválthatod berollizva :)
2014. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ezt fogját mondani: TARTSD MEG AZ APRÓT TE M0CSKOS ÁLL@AT!!!!
2014. dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!