Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Állami horgászvizsga, állami...

Állami horgászvizsga, állami jegy, napijegyes horgászatnál? Többi lent?

Figyelt kérdés

Sziaszok!


Horgászatban jártas emberek segítségét szeretném kérni. Régebben horgásztam különböző tavaknál napijegy vásárlással. Mivel az idő és pénz is tényező ezért csak így tudok még most horgászni és így is szeretnék még egy ideig. (napi jeggyel). Régebben csak kimentem a tóhoz kifizettem az 1500-2500ft-ig terjedő napijegyet és horgászhattam. Most viszont hallottam, hogy csak sikeres horgászvizsga bemutatásával tudok horgászni napi jeggyel. Ez idáig rendben is van leteszem a vizsgát. Utána az állami jegyet is igényelnem kell, hogy napijeggyel horgászhassak? Mert az állami jegyhez, ha jól mondták már területi engedélyt is kérni illetve/fizetni kell. El tudná mondani valaki hogy mi is ennek a menete? Sajnos éves jegyet nem szeretnék venni mivel nem érné meg még most annyira (pár napot horgásznék).



2014. nov. 23. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mert az állami jegyhez, ha jól mondták már területi engedélyt is kérni illetve/fizetni kell."


Nem, az attól függ hogy milyen tavon akarsz horgászni. Ha az eggyesület saját vizén, akkor csak ajánlott a területi engedély, mert hosszabb távon olcsóbban jössz ki úgy vele. A terüelti engedély tudtommal nem kötelező, ez nincs összefüggésben az állami jeggyel. Leteszed a vizsgát, kiváltod az állami jegyet, aztán majd te eldöntötd, hogy éves területi engedélyt akarsz-e váltani még hozzá, vagy napijeggyel szeretnél inkább. Ezt mérlegelt, számolgass hogy hány alkalommal mennél pecázni, és melyik éri meg jobban.

2014. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A területi engedély nem kötelező, és erre nem is kötelezhet senki. Anélkül is ki lehet váltani az állami jegyet, az viszont kell napijegyhez.


(Bár hozzátenném, hogy nem minden tavon kérik a horgászvoizsgát. Ez tótól függ.)

2014. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így mát kicsit tisztább a helyzet. Csak évek óta nem horgásztam, most olvasgattam ezekről a dolgokról és kicsit összezavarodtam h mihez mi kell. Volt pár oldal amit elolvastam ez ügyben de voltak eltérések.
2014. nov. 23. 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem minden tavon kérik a horgászigazolványt, de a nagyobb tavakon, sőt egyre több tavon kérik azért. Az állami jegy az kell hozzá, de az bőven elég, területi nem kell.
2014. nov. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Csak néztem képen az állami jegyet és ott van egy kitöltendő sor, hogy szervezeti tagság neve, címe. Illetve alatta, hogy ez a horgászjegy területi engedéllyel érvényes. Csak ezért voltam kicsit összezavarodva.


ui: Bocsi, hogy értetlenkedek.

2014. nov. 24. 19:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát mert a területi enegdély csak az álamival együtt érvényes, de önmagában az államit ki lehet váltani azza la sorral ne foglalkozz. De ha nem hiszed, akkor menj be a horgászegyesületbe, és kérdezd meg.
2014. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, elhiszem. Köszi. Most már tiszta.
2014. nov. 25. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!