Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyar Honvédség miért nem...

Magyar Honvédség miért nem használja inkább az AMD-65-öt az Ak 63D helyett?

Figyelt kérdés
miért?Xd

2014. nov. 25. 01:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Aki feltette a kérdést még az vagyok csak nem engedte leírni a hosszú kérdésem, véleményen! Az Amd-65-öt is Magyar cég gyártja mint az Ak63-at! Néztem róla videót,és az AMd65-öt jobban dícsérik. Lehet hogy drágább de ha stadionokra van pénz erre is kéne lenni! Megértem hogy ha a járműveket nem cserélik le,mert elég drága lenne de legalább a fegyvereket cseréljék le,hogy ne olyan fegyverünk legyen mint a terroristáknak! Tudom hogy sok ország még olyan fa rakású AKkat használ,de mi használhatnánk AMD-65öt is! Eladnánk valamenyi országnak az Ak-t,és talán fedezné az AMd65 beszerzésének 30%-át! Még így is milliárdod kéne költeni de még is megérné szerintem. Azért is érné meg mert mi kb 30 évente cseréljük a cuccainkat...
2014. nov. 25. 01:43
 2/9 A kérdező kommentje:
Még mindig a kérdező vagyok,csak annyit még hozzá teszek hogy az AMD nem faberakásos,és sokkal jobbnak mondják! Ja és a fegyverbe nem 30 évvel vagyunk elmaradva hanem sokkal több! Egyébként az AMd 65 az Ak 47 mintájára építették azért dícsérik sokan,hogy ez is olyan megbízható,és pontosabb is mint az Ak-63! Amikor nézek videókat külömböző nemzetiségü katonákról elléggé megvagyok lepődve,hogy pár Afrikai szegény ország lassan ott tart mint mi! Igaz nekik nincs Btrjük,de ahoz képest,hogy ők még hozzánk is képest kb 10-15 évvel vannak lemadarva,mi meg egy kicsivel gazdagabb országhoz viszonyítva,elég hitványan állunk! legalább emelkedjünk itt ki az elsődleges fegyverünkel a szomszédos országok mellett
2014. nov. 25. 01:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Most meg is válaszolod?

Privát vélemény, lőttem mindkettővel, nekem az Ak36D jobban bejön.

2014. nov. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és miben volt jobb?
2014. nov. 26. 01:09
 5/9 A kérdező kommentje:
De szeritem azért az AK63D-t használjuk mert az a fegyver régebbi,az AMd meg nem,és nem akarnak pénzt költeni,hogy lecseréljékxd
2014. nov. 26. 01:57
 6/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Olvasd el.

Nem régebbi az Ak63.

Az Amd-t 1967-től gyártotta a FÉG, az AK63F-et a hetvenes évek végétől az Ak63D meg 1980-tól.

2014. nov. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak 80 fele cseréltük le a régebbi fegyverünket,ha jól tudom a Nato miatt
2014. nov. 26. 23:29
 8/9 A kérdező kommentje:
de azért köszi :)
2014. nov. 26. 23:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz, mint "régebbi" fegyver? Amit a Nato miatt cseréltünk le?
2014. nov. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!