Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen anyagnak hívják ezt?...

Milyen anyagnak hívják ezt? /plüssállat bundája/

Figyelt kérdés

Szóval, már pici korom óta imádom ezt a mesét. /Bátor, a gyáva kutya/. Sokszor gondolkoztam rajta, hogy milyen jó lenne beszerezni egy ilyen plüssállatot, de sajnos Magyarországon nem lehet kapni ilyent. Ezért hát úgy döntöttem, hogy akkor készítek én, saját magam. :) Közben említettem már ezt az ötletemet az egyik barátomnak, aki szintén nagyon örülne ennek a kiskutya babának. Így akkor már inkább elsősorban neki szeretném elkészíteni. Biztosan nehézségekkel fog menni első nekifutásból, és talán nem is úgy sikerül majd, ahogy elterveztem, de akkor is a két kezemmel és szeretetemmel teremtem" meg őt. :D A hozzá értő szakemberek,első sorban pedig a varrónők,textilművesek és nagymamák válaszát előnyben részesíteném, de persze szívesen fogadok minden nemű választ és tanácsot. Esetleg ha elmondanátok, hogy ti hogyan valósítanátok meg ezt a kis plüsskutyit. :) Milyen öltéseket használnátok, stb. Ugyanis a hímzésen kívül nem értek sem a szabáshoz, sem pedig az ilyen fajta kreatívkodásokhoz.



Itt van a kép a ,,mintáról", amit tökéletesnek találtam. Milyen anyagból készült a bundája szerintetek? :)



[link]



A válaszokat előre is köszönöm!



Egy 15 éves lány, Somogy megyéből.



2014. nov. 25. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az anyag nevét pontosan nem tudom, de ebből az anyagból szoktak készülni azok a hosszú szálú szőnyegek, amiket bármelyik nagyobb lakberendezési áruházban megtalálsz. Kérdezz meg ott egy eladót, hogy mi annak a neve.
2014. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm a tanácsot, de sajnos ahol én lakok, nincs a közelben túlságosan sok ilyen üzlet. De már tervben van, hogy a jövő héten /ha már meg van hozzá elegendő zsebpénzem/ megkérdezek pár méter-árú boltot. Biztosan találok valahol egyszer csak ilyen anyagot. :)
2014. nov. 27. 18:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, de ezt találtam


Vászon- Wikipédia

Bolyhos kötés (pl. bársony, plüss, kordbársony, velúr). Ennél az eljárásnál a vászon felületét felvágják (bolyhosítás)

2019. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!