Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Okok, hogy miért jó a Tumblr?

Okok, hogy miért jó a Tumblr?

Figyelt kérdés
Feltudnátok sorolni több okot is, hogy miért jó?

2014. nov. 29. 09:10
 1/6 2xSü ***** válasza:
100%

A Tumblr egy blogrendszer. Gondolom nem az a kérdés, hogy maga a rendszer miért jó. (Amúgy annyira nem jó, de ez más kérdés…)


Gondolom, a kérdés az, hogy egy a Tumblr rendszerében vezetett blog mitől lesz jó. Attól, amitől bármilyen blog, írás, tartalom, vagy az életben bármi más is jó lesz. Néhány szempont:


1. Egyedi tartalom. Ha olyan dolgot csinálsz, ami már létezik, annak nem sok értéke van. Minél több hasonló van, annál kevésbé értékes a dolog. Ha egy olyan utcában nyitsz pékséget, ahol már van 20 pékség, annak nem sok értelme van.


2. Saját tartalom. Tumblren szokás, hogy mások bejegyzéseit veszed át. Ennek semmi értelme. Ha így teszel, csak biztonsági másolat lesz az oldalad. A fenti hasonlattal élve, olyan, mintha olyan kenyérboltot nyitnál, ami a szomszédos pékségekben gyártott és ott is megvásárolható kenyeret árulnád.


3. Kivétel: Jó gyűjtemény. Egy esetben lehet jó, ha mások tartalmaiból csinálsz oldalt, ha egy jó gyűjteményt dobsz össze. Ehhez persze nagyon jól meghatározott témájának kell lennie az oldaladnak, és tényleg nagyon részletesen bele kell menni a témába, felkutatni a tartalmakat, és ezekből valami olyan gyűjteményt csinálni, ami tényleg hiánypótló.


4. Téma. Az nem téma, hogy éppen azt osztod meg, ami éppen megtetszik, ami éppen kifejezi az éppen aktuális érzelmi állapotodat. Erre néhány hozzád közel álló emberen kívül senki nem kíváncsi, hacsak nincs valami nagyon jól megfogalmazott mondanivalód, ami méltán tart számot mások érdeklődésére.


5. Konzisztens tartalom. Ha az egyik posztban egy „I hate everyone” üzenetű tartalom van, majd egy másik azt kéri számon, hogy miért nem szeretik az emberek egymást, akkor az eléggé disszonáns.


6. Minőség. A legjobb mondanivaló is lehet pocsék, ha pl. rossz helyesírással, egy zavaros, csúnya dizájnba van becsomagolva.


0. És végül a legfontosabb. Ne akarj jó oldalt csinálni. Ha mondanivalód van, ha témád van, ha ki akarod fejezni magad, akkor csináld. Hogy hány embernek jelent ez értéket, az ne érdekeljen. Ha csak azért akarsz csinálni egy oldalt, hogy sok látogatód legyen, akkor nem fog sikerülni. Ha viszont tényleg van mondanivalód, akkor úgyis csinálni fogod, nem fogod kérdezgetni, hogy hogyan tedd jobbá, hiszen pontosan tudni fogod. Legyen önértékelésed. Pontosan tudnod kell, hogy amit csinálsz, amit mondani akarsz, azt kiknek akarod mondani. Ekkor nem akarod azt, hogy sokan látogassák az oldaladat, hanem azt fogod akarni, hogy akik látogatják, azok valami olyat kapjanak, amit csak te tudsz nekik megadni.


-1. Mielőtt felteszed a kérdést, hogy hogyan csinálj jó Tumblr oldalt, előbb fel kell tenni a kérdést, hogy kell-e egyáltalán Tumblr vagy bármilyen oldalt csinálnod. Akarsz-e mondani valamit másoknak, amit csak te mondhatsz el? Pontosan meg tudod-e fogalmazni, hogy milyen üzenetet akarsz átadni? Ha nem, akkor nem kell csinálnod semmit. Akkor sem, ha mindenki másnak van Tumblr oldala. Akkor inkább az erre fordított időt inkább fordítsd valami olyanra, amivel tényleg tudsz másoknak átadni valamit, vagy ami téged tesz jobbá, okosabbá. Pl. tanulj meg gitározni, tanulj meg szőni, stb… Annak nincs sok értelme, ha olyan dologba ölöd bele az időd, amiben nem tudod mit akarsz csinálni és nem tudod hogyan, nem tudok, hogy kinek.

2014. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod es hogy ilyen reszletesen leirtad. De engem pont az erdekelt volna hogy miert jo maga a Tumblr. Ez az egesz. De azert koszonom szepen a valaszod.
2014. nov. 29. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem pl arra hogy kifejezzes az érzéseimet olyan embereket tudok megismerni akik ugyanazok mennek keresztül mint én. Itt ki tudom magamból adni a dolgokat mert senki nem ismer. Nem tudjuk egymas neveid debazt igen hogy mit érez. Szerintem nagyon jol meg lehet ismerni valakit ha latod a tumbr-jét. Egyszerűen imádom. Ez amolyan menedék. Nem tudom mennyire voltam érthető
2014. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mondjuk ugy, hogy itt onmaga lehet az ember. Nem itelnek el, ha depresszios vagy, ha homokos vagy, ha olyan nagyon boldog vagy, hogy az mar neked is faj, stb... kifejezed magad kepekkel, idezetekkel, nem muszaj tudni senkinek, hogy ki vagy, a nevedet, meg azt sem, hogy hol laksz. Azt szoktak mondani, hogy ez egy eleterzes. Igy olvasva hulyesegnek tunhet. En is igy gondoltam, de mikor elkezdtem, nem tudtam abbahagyni. :) remelem segitett :)
2014. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Tumbli egy menedék.

A Tumbli megnyugtat.

A Tumbli megment!

Kifejezheted önmagad. Kifejezheted az örömöd, a bánatod, az idegességed, leírhatod a problémáidat, ha nincs kinek elmondanod! Ott nem ítélnek el. Ott TÉNYLEG együtt éreznek, nem csak mondják. Hisz Tumblis a Tumblisat könnyen megérti:)

<3

2014. dec. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Valaki naplót ír. Valaki tumblr-özik. Az önkifejezés egyik fajtája.
2015. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!