Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék gyorsan, kevés...

Hogyan tudnék gyorsan, kevés idő alatt sok verset megtanulni?

Figyelt kérdés

Esetleg van rá valami jó módszer?

Mert alapból nehezen megy a verstanulás :/



2014. nov. 29. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,


én régen úgy tanultam verset, hogy versszakonként felmondtam hangrögzítőre, vele eggyütt olvastam a szövegét és még mondtam is... és így minden versszakkal, persze az ismétlés is fontos, tehát ha megtanultam a felét a versnek akkor felmondtam és ha tudtam akkor továbbmentem...


Nekem bevált!

2014. nov. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:

1. Ha van a versnek megzenésítése, az sokat segít.


2. Olvasd el a verset párszor. Ezután tanuld meg versszakonként, esetleg verssoronként. Addig gyakorold, amíg egy versszakot nem vagy képes folyamatosan visszamondani. Ha a versszak túl bonyolult, akkor próbáld meg kétsorokra, sorokra bontva megtanulni.


3. Próbáld meg kettesével elmondani a versszakokat egymás után. 1. és 2. versszak együtt. 2. és 3. versszak együtt, a 3. és 4. versszakot együtt, stb…


4. Esetleg ha nagyon összekevernéd a versszakokat, akkor ragadd meg belőlük az első szavak valamelyikét, és ezekből rakj össze egy történetet, mondatot. Ez sokat segíthet a versszakom megfelelő sorrendben való visszaadásában. Pl. [link] esetén valami ilyesmi: Ej mi a kő, itt szaladgál. Dehogy verik. Ezért aztán Morzsa kutyánk, ezután is jó légy.


5. A versnek értelme, mondanivalója van, ezt soha ne hagyd figyelmen kívül, ha érted miről szól, ha érted a mondanivaló vonulatát, hogy mit miért mond benne, mi után mondja, akkor nem lesz nehéz megjegyezni a sorrendet sem.

2014. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:
Még egy tipp. Ha úgy érzed, hogy egy versszakot megtanultál, akkor próbáld ne csak elmondani, hanem leírni. Egyrészt akkor kiderül, hogy ha valami mégsem annyira megy, másrészt segít a rögzítésben.
2014. nov. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi :)
2014. nov. 30. 02:23
 5/5 anonim ***** válasza:
és közben gondolj arra, milyen szép is, amit olvasol!!! és biztosan megérted, miről szól a vers? Mert ha nem, akkor a megtanulása is nehezebben megy.
2014. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!