Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Két héttel az 5 éves munkavisz...

Két héttel az 5 éves munkaviszonyom előtt postán küldött felmondási papírokat, pénzt köteles vagyok átvenni? Elhalaszthatom?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 hónapja,hogy táppénzen vagyok a térdműtétem miatt.Ha később veszem át a papírokat a felmondás később indul?Van valami megoldás?Szerintem megérdemelném az 5 év után járó végkielégítést...

2014. dec. 4. 08:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, megteheted, hogy nem veszed át. A postás ha ismer is, nincs beleszólása. Táppénz alatt egyébként sem lehet valakit kirúgni. Ezt a törvény tiltja.

Ne vedd át a papírokat, vagy egyszerűen csak ne menj ki a postáshoz. kötelesek ajánlott levélként kiküldeni, így ha a cetlit be is dobják, ne menj el érte... Főleg ne műtött térddel!

Ne hagyd magad! Melyik cég ez? Priviben írd meg! Érdekelne... Én is voltam hasonló helyzetben...

2014. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keresőképtelenség alatt nem mondhatnak fel, vagyis a felmondást közölhetik, csak éppen a felmondási idő kezdődik el a keresőképtelenséged lejártát követő napon.


A "nem veszem át" dologgal felesleges szórakoznod, mivel a közlés akkor is hatályos, ha az átvételt megtagadod, vagy szándékosan megakadályozod. Ebben az esetben az átadás megkísérlésének napjával, egyéb esetben az eredménytelen kézbesítési kísérlet, valamint az értesítés elhelyezésének napját követő 5. munkanapon kézbesítettnek kell tekinteni a levelet.

A keresőképtelenség esetén sehogyan sem beszélhetünk a felmondási idő elindulásáról, csak a felmondás közléséről.


Mivel az a cél, hogy 5 éves munkaviszonyod alapján végkielégítésre jogosult lehess, azért írom, hogy mindenféleképpen bebukod a dolgot, mivel a felmondás közlésének napján elért munkaviszony időszaka a mérvadó a végkielégítésre jogosultság szempontjából. Ráadásul a munkaviszony időtartamából ilyen szempontból ki kell venni a 30 napot meghaladó olyan időtartamot, amely alatt munkabér nem illet meg.

Tehát a 3 hónapnyi táppénzes állományodból 2 hónapnyi idő máris megrövidítette az 5 éves munkaviszonyodat végkielégítés szempontjából.

Sajnálom..., mivel elég etikátlan dolognak érzem ezt a munkáltató részéről. Viszont törvényes.

2014. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!