Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Miskolci...

HYDRA14 kérdése:

Mit gondoltok a Miskolci ANDRÁSSY GYULA szakközépiskoláról, szerintetek elég erős iskola?

Figyelt kérdés

2014. dec. 8. 18:08
 1/2 anonim válasza:
Gyenge de nagyon!
2015. jan. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

mindenki hoz rossz döntéseket az életében amiket utólag nagyon megbán, nekem az volt az egyik hogy beiratkoztam ebbe az iskolába. hálistennek csak érettségi után jöttem ide egy normális helyről gépésznek.


ha elmentem nyílt napra azzal kezdik, hogy jól behülyítenek. direkt kirakják majd a boschos csocsót az előtérbe ahol mindenki látja majd, hogy húha, itt szünetekben legalább még ilyen is van a diákoknak. nos, azt a csocsót velünk ötödévesekkel pakoltatták le nyílt nap előtt egy teherautóról, aztán amint vége van a napnak viszik is vissza. de szoktak még hozni boschos műszereket is mutogatni, amikről a végzős se tudja micsoda, de úgy tesznek mintha a suliban ez lenne.


napjaink sztárszakmája a cnc forgácsoló, ezért már olyanokat fogsz olvasni az újságban, hogy ha megszerzed ezt a képesítést nettó 640ezret fogsz keresni itthon és igazából te leszel a gépészmérnökök főnöke. ezt persze a laikusok el is hiszik, ezért nyílt napon azt fogják mutogatni, hogy itt nagyon komoly cnc képzés folyik. tanítanak persze dolgokat, de pl. nálunk ez úgy zajlott hogy mielőtt jöttek a gyerekek a tanár beprogramozott 5 gépet hogy valamit kirajzolgasson a monitorra, megmutatott 4 gombot amit nyomogathatunk és nem történik semmi, odaállított minket kettesével a gép elé és behívták a gyerekeket. és mutogattak minket mint komoly szakemberek programozzák a gépeket.


maga a tanterv elég gáz, bár ezt nem az iskola határozza meg tudtommal, de összevissza fogtok tanulni mindent. az iskola elég jó gép és szerszám arzenállal rendelkezik, de majd gondoskodnak róla, hogy ti a lehető legkevesebbet találkozzatok velük. ellenben dobókockát reszelni azt nagyon fontos lesz.


egyébként a tanárok között van néhány nagyon komoly szakember, őket meg kell becsülni. persze van olyan is, akit nem kell komolyan venni, mert attól hogy muszáj kihangsúlyoznia minden évfolyamnak mekkora okleveles gépészmérnök, egy csavart nem engednének neki meghúzni egy műhelyben(t.z. :D)


ha nagyon szükséged van a gépész papírra hajrá, egyébként ha kibírod és van hozzá affinitásod akkor nem leszel munkanélküli.

2016. máj. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!