Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha felvettem egy tárgyat,...

Ha felvettem egy tárgyat, egyszer jelentkeztem vizsgára és többször nem mentem az hány elhasznált alkalomnak számít?

Figyelt kérdés

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha felvettem egy tárgyat (egyetemről van szó értelemszerűen) amin egyszer jelentkeztem vizsgára, nem sikerült, de többször nem próbáltam meg, tehát fel sem vettem új vizsgaidőpontot, az hány alkalomnak számít? Mármint ugyebár hatszor jelentkezhetek összesen egy vizsgára. Ez a hatból hány alkalmat lőtt ki? Egyet vagy ezzel hármat elhasználtam? Előre is köszönöm a válaszokat.


SzTE



2014. dec. 10. 23:52
 1/1 anonim válasza:
Nem SZTE-s vagyok, bocsi, de arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy nem csak a hat vizsgaalkalomhoz szokták kötni általában egy tantárgy kötelező teljesítését, hanem a tárgyfelvétel számához IS, azaz hiába a 6 vizsgalehetőség, ha mondjuk ki van kötve hogy háromszor lehet csak felvenni a tárgyat, és mind a két felvétel során csak 1-szer vizsgáztál, akkor is már csak 3 vizsgalehetőséged marad, mert ennyi engedélyezett egy vizsgaidőszakban. DE alapból ha csak egyszer jelentkeztél idáig, akkor ez csak egy alkalomnak számít, és ameddig van lehetőséged letenni legalább 5 vizsgát (és maximum hármat egy vizsgaidőszakon belül), nem is vonódik le a 6 vizsgázási lehetőség közül...
2014. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!