Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Loptam egy boltból és elkaptak...

Loptam egy boltból és elkaptak, mire számíthatok? (részletek a kérdésben)

Figyelt kérdés

Az ismerőseimmel baromságból kötöttünk egy fogadást, hogy el merek e lopni egy éjjellátót egy boltból. Mint utóbb kiderült az értéke 60-ezer forint volt. természetesen lebuktam.

Ez az összeg pont meghaladta a bűncselekmény elkövetésének határát.

Először volt a rendőrséggel bármilyen ügyem, büntetlen előéletű vagyok, ennek ellenére bűnügyi nyilvántartásba vettek. A kár a helyszínen azonnal megtérült mivel nem tettem tönkre semmit, és együttműködtem, valamint a vallomásban is megbánást tanúsítottam, mivel tényleg szégyelltem utólag a helyzetet. 18 éves vagyok, most fogok érettségizni, és mint mondtam még nem volt soha rendőrségi ügyem ezelőtt.


Milyen büntetésre, vagy esetleg megrovásra számíthatok?

A nyomozó szerint nem nagy gáz, és sem közmunkát, sem pénzbüntetést nem fogok kapni első elkövetőként, max egy próbaidőre bocsátást, esetleg egy ügyészi megrovást.

Csak szeretnék arról meggyőződni hogy az eshetőségek közül melyik a legvalószínűbb. Köszönöm!

(Kérem a fröcskölődést és az obszcén lecseszést nélkülözzétek a kommentekből. Hülyeség volt, tanultam az estből.)



2014. dec. 13. 20:47
 1/1 anonim ***** válasza:
70%
Most már csak azt lenne jó tudni, hogy mit kérdezel. Elmondták neked, mire számíthatsz.
2014. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!