Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tetszik a versem? 15 éves vagyok

Tetszik a versem? 15 éves vagyok

Figyelt kérdés

15/L :)

remélem tetszik és kritikát nagyon szívesen fogadok ;)


Te és én


Ha te vagy a madár,

Ki a kék égen száll,

Akkor én a szárnya,

Mellyel megtalálja

Hol van párocskája.


Ha te vagy méhecske,

Ki sárga és fekete,

Akkor én volnék csápja,

Mellyel a mezőt látja,

S a virágokat rajta.


Ha te vagy a nagy oroszlán,

Ki olykor fennségesen jár,

Akkor én vagyok a hangja,

Mellyel mindent meghódítva

Lép előre büszke mancsa.


Ha te vagy az a hortenzia,

Ki csak színeit mutogatja

Akkor én lennék a zöld szára,

Mellyel tápanyagot szállítva

Eljuthatok virágzatodba.


Ha te vagy a mennybolt énfelettem,

Ki villámjait szórja dühében,

Akkor én leszek energiája,

Mellyel néha lesúlytunk egy házra

S felírjuk ablakára: "Gyáva."



2014. dec. 14. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne még írnod szerintem verseket tök jó:D
2014. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi :D hát igazából irogatok én csak senki nem tudja :D de vannak még verseim ;)
2014. dec. 14. 21:00
 3/10 anonim válasza:

Nem vagyok egy művészlélek, és kevés olyan verset tudnék mondani, ami tetszik, de ez olyan. :)

Nagyon ügyes vagy szerintem.

2014. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. dec. 29. 21:00
 5/10 anonim válasza:
Tetszik :)
2015. jan. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon eredetinek tűnik.Nagyon ügyes vagy.Ha nem írnád oda h te írtad akkor azt hinném hogy egy költő írta.
2015. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:'DD kösziii
2015. jan. 16. 21:18
 8/10 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! válasza:

Nekem nem tetszik. A rímek nem jók, általában csak az utolsó magánhangzók csengenek össze.

Persze van kivétel, de csak négy összesen: megtalálja - párocskája. csápja - látja, házra - gyáva, energiája - házra. Az ismétlés tetszik, jó ötlet, habár az utolsó versszakból kihagytam volna, az utolsó előtti végét, pedig úgy írtam volna meg, hogy bevezessen az utolsóba, mert ezt így kicsit befejezetlennek érzem. Összességében nem rossz, de van mit fejleszteni. Próbálj meg minél többet írni, és más szerzőktől olvasni (nem kell tőlük lopni, csupán abból rájöhetsz, mik a versed gyenge pontjai). Én is írtam verseket, már 11 éves koromtól, ha jól emlékszem. Akkor azt hittem, hogy baromi jó verseket írok, mert nem értettem mik voltak a versem hiányosságai, most utólag visszatekintve, ezek a versek gyengének tűnnek, és érzem, hogy sokat fejlődtem ezen a téren, mert rájöttem mi volt a baj a régi verseimmel. Szóval írj amennyit csak bírsz, csak ne a tanulás rovására menjen :)!

16F

2015. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy őszinte voltál :) Megpróbálom a tanácccccsaidat megtartani :D amennyire tőlem telik :)) Mostmár így 16 évesen mikor én is visszanéztem a régebbi khm..alkotásaim sokmindenre rájöttem, mit hibáztam :)
2015. ápr. 26. 14:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Engem is elbűvölt.A korodhoz , az akkori korodhoz képest főleg jól sikerült.

De: a lesújtunk így, j-vel írandó.Kivéve ha hangsúlyozod a lesújtás erejét.Akkor elfogadható a leSÚLYtás.

Továbbá: nem kell minden sort nagybetűvel kezdeni. Volt aki azt hitte , ez így szokás versben, de nem.

Neked is azt tudom ajánlani, amit másoknak, tanulj verstant.

De tényleg tehetségesnek tűnsz.Írj, és sok sikert!

2017. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!