Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cnc marással vagy esztergáláss...

TappancsMancs kérdése:

Cnc marással vagy esztergálással vagy hogy jó ezt megcsináltatni már ha nem túl drága? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy alumínium öntvény edényke száját szeretném 1-2 mm-el lejjebb maratni meg a száj belső részén egy vízszintes süllyesztett 1-2 mm-es részt is. Azt se tudom hogy keressek rá és milyen eljárással lehet ezt nagyon igényesen és pontosan megmunkálni, a pontossága nagyon fontos de munkára apró dolog lenne. Meg az árait se tudom még nagyjából sem. Köszi ha tudtok valamit!

2014. dec. 20. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
tudnál föltenni rajzot vagy fotót?
2014. dec. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Egy kávéfőző kiképzése alig zár a kávétölcsér peremének alsó részén, egyedi speckó főző ezért érdekelne a rendbehozása.

2014. dec. 20. 12:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem lenne elég ha a gumigyűrűt kicserélnéd?ha leveszel a kékkel jelölt felületekből még nagyobb lesz a rés az alsó és a felső rész közt.nem látom jól a képen hogy ahonnan le akarsz venni ott már kívűl nem a menet kezdődik? mert mire rácsavarod a felsőrész már fémesen fog érinkezni az alsóval. nem inkább a felső részből kéne levenni? Ilyen munkákat fusiba szoktak csinálni az ügyes cnc marósok.elég macerás a megfogása,ha jól látom henger felület, akkor meglehet óvatosan fogni amerikánerbe (eszterga tokmány) csak vigyázni kell a meghúzásnál mert ez a spiáter öntvény könnyen törik.Szóval szerintem ha biztos vagy benne hogy honnan akarsz levenni akkor cnc maró,esztergánál még kevésbé stabil a megfogás.Én megcsinálnám egy üveg pálinkáért de sajnos a munkahelyemen nem lehet fusizni, meg idő sincs rá,a régi rendszerben állami vállalatnál nem volt gond egy ilyen melót besúvasztani a munkaidőbe.

2014. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen nem rajzoltam elég egyértelműen.

[link]

2014. dec. 20. 15:56
 5/6 anonim válasza:
100%
Lehet marni és esztergálni is csak fokozott óvatássággal mert mint előttem írták törékeny. A menet enged valamennyit, szóval ha nincs nagyon elnyomorítva akkor nagyon indikálgatni se kell a tetejét. Egyébként ne vedd garanciának, hogy jó lesz, ha csak nem egy hozzádnőtt darab, vegyél egy másikat egy százasban. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, hogy fel legyen szabályozva, akkor valami közdarabban gondolkozz el, mert úgy a fémes érintkezést meggátolod ráadásul gyakorlatilag 100%-ban tömítesz is és örökké tartó eredményt kapsz. Ha Nyíregyháza környéki vagy, megcsinálhatom neked. Ha nem, akkor keress egy öreg szakit, csak ismersz valakit, aki ilyesmivel foglalkozik otthon, az öregeknek szinte mindnek van valamilyen gépe otthon.
2014. dec. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Szia! Igazából felesleges szabályozgatni, meg kínlódni vele. Csinálj egy normális rajzot az egész cuccról, küldd el nekem, és megcsinálom ha találok anyagot hozzá. Vagy esetleg van sima alu, vagy KO33.
2014. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!