Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a távcsöves...

Mi a különbség a távcsöves gépkarabélyok és a félautomata mesterlövész puskák között?

Figyelt kérdés

Például szoktak M16 variánsokat is használni mint mesterlövész vagy mondjuk AUG-ot és van aki szerint az nem mesterlövész. Vagy ott van az M21 ami SZINTE csak egy M14 távcsővel (minimális eltérés gondolom van de kaliber és csőhossz ugyan az).

Van esetleg ennek valami definíciója hogy milyen hosszúnak és mekkora kaliberűnek kell lennie hogy mesterlövész puska legyen?



2014. dec. 25. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A távcsöves gépkarabélynak nagyobb a szórása, meg teljesen automata. De az igazán pontos mesterlövészpuskák nem öntöltőek.
2014. dec. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A-a


Először a fogalmakat tisztázzuk.


Karabély: Köztes lőszerrel működő és/vagy rövidített csövű fegyver. Pl. a Masuer K98 kaliberében puska, de még is karabélynak számít mert le van rövidítve.


Gépkarabély: Köztes lőszerrel működő és/vagy rövidített csövű, automata fegyver.


Puska: Puskalőszerrel működő fegyver.


Géppuska: Puskalőszerrel működő, automata fegyver.


Mesterlövész puska: Olyan puska ami ergonómiailag a lövészre van szabva illetve az irányzékszerkezete is különbözik. Tehát nem összekeverendő a sima puskával. Pontossága 1 MOA-n belül van. Hatásos lőtáv 800-1000 méter


Na már most: Az M16 az gépkarabély, az M14 az géppuska, (ugyanis az eredeti M14-ben van sorozatlövés) az M21 pedig egy DMR (Designated marksman rifle) feladatokra felkészített öntöltő puska.


Fő különbség az M14 és az M21 közt hogy a nyílt irányzéka finomabban állítható, (1 MOA helyett fél MOA) kapott egy precízebb és állítható elsütőszerkezetet, válogatott (tehát jobb minőségű) csövet használnak, ráraktak egy Harris villalábat és egy optikát. (B&L Tactical 10X40 vagy Leupold MK4 10X) Illetve a tusa is módosított (azaz nem módosított, egy régi prototípusét vették elő)


A fenti módosításoknak köszönhetően az M21-nek 0.75 MOA a pontossága. Az eredeti M14-nek 2 MOA. Tehát a pontosság több mint duplája.



Az M16-nak pedig a hatásos lőtávja 450m (szerintem jó lesz az 400-nak is) A közelében sincs egy mesterlövész fegyvernek.

2014. dec. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"az M14 az géppuska"

Egy részt én úgy tudom hogy karabély, oda van írva a típusához: [link]

Másrészt pedig a géppuska az úgy tudom hogy csak sorozatlövés leadására képes.(de pl az MG36 az nagyjából egy G36 nagyobb kapacitású tárral már pedig a G36-oson van félautomata is szóval ezt sem értem teljesen)

2014. dec. 28. 19:01
 4/5 A kérdező kommentje:
"Tetézte a bajt, hogy az összes rendszerben lévő fegyvert az M14-gyel akarták volna felváltani. Túl könnyű volt géppuskának, túl hosszú géppisztolynak."
2014. dec. 28. 19:05
 5/5 anonim válasza:
A távcsöves gépkarabélyt más néven DMR-t (Designated Marksman Rifle, legalabbis az amerikaiaknal) csapat támogató fegyvernek hasznaljak közepes távolságra. Itt nem szukseges a nagy precizitasu egyes lovesek leadasa mint a forgo-tolo zaras mesterlovesz fegyvereknel, inkabb a nagy tuzero, nagy tarkapacitas es gyors ujratoltes a fontos.
2015. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!