Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pénzileg mennyitől kezdődnek...

Pénzileg mennyitől kezdődnek a jó floyd ros-os gitárok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 27. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy eredeti Floyd 50e fölött kezdődik. Egy koreai, de szintén eredetinek minősülő Floyd Rose Special (a húrláb babák és a tőke spiater, más nagy különbség nincs) 25e körül.

Akkor még ehhez add hozzá egy normális gitár árát Foyd nélkül.

2014. dec. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Leginkább csak felső közép kategóriás széria gitárokat szerelnek eredeti, de nem emblémázott (úgynevezett OEM) floydokkal. Ezeket (anyagminőségre, tartósságra egyenértékű az eredetivel, csak a kidolgozása egy fokkal igénytelenebb az emblémázott eredetiekkel) e-bay és társain olyan 30-40 ezerért meg lehet venni. Ha veszel egy floydos gitárt, amibe belemegy, úgy jársz a legjobban.

Az olcsó gitárok licenszelt tremolókkal szoktak készülni. Legtöbbjük csak dísznek, illetve mérsékelt használatra jó. Ha veszel egy ilyen gitárt 40-50 ezerért (kb innen indulnak használtan a használható, floydot fogadni képes darabok), és veszel bele egy ilyen OEM floydot, akkor kijöhetsz 70-80 ezerből. Ekkor lenne egy alsó-közép kategóriás gitárod felső kategóriás tremolórendszerrel.

Ha szerencséd van, kifoghastz eredeti Ibanez Edge, vagy EdgePro hidakat is, valamivel olcsóbban. Bár ez ritka. Jó vétel lehet még a gotoh floydja is. Az is olcsóbb az eredeti floydnál, de van olyan jó. Ha komplett hangszert akarsz venni, jó floyddal, az 150-200 körül kezdődik (Ibanezek, Charvelek, Jacksonok).

2014. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az Ibanez Edge III-ról több rosszat olvasni a véleményekben, mint jót. Lehet, hogy azt érdemes elkerülni.


A licenszelt Floyd-okból elég sokféle változat létezik, különböző árakon és persze különböző minőségben.

Van nekem elég könnyű (vszleg vacak spiater ötvözet) 20 dolláros kínai, meg acéllemez/réz tőke kombinációs elég jól megcsinált darab 90 dollár körül...

2014. dec. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és ez a gitár megéri a pénzét? [link]
2014. dec. 28. 11:16
 5/6 anonim válasza:
Ennyiért használtat vegyél inkább..
2014. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha esetleg Edge Zero II tremolóval találsz gitárt, akkor azt én csak ajánlani tudom. Más tremolóval ugyan nincs tapasztalatom, de ezt rendesen megszoktam kínozni és soha nem hangolódik el, és nagy tartományban lehet mozgatni.


Egyedüli kellemetlenséget az okozta, hogy nem volt teljesen nyilvánvaló a beállítása..

2014. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!