Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha saját földemen vágok ki...

Ha saját földemen vágok ki olyan fákat (pl. bodza, akác, meg egyebek) ahol tavasszal állatok (madarak, meg néha más emlősök), élnek, a természetvédők nem szólhatnak érte, vagy bárki más, ugye?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha rendesen megritkítanám. Egy kicsit sajnálnám mondjuk. De nincs használatban... különleges növények nincsenek ott, csak ilyenek

2014. dec. 29. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyesmi előírva szerintem. Ugyan a mienk nem föld, hanem parcellázott részen telek, de azon mi kicsináltunk (pontosabban apámék) minden akácot, és bokrot, mert dzsungelszerű állapot uralkodott.


Aztán lehet, hogy földekre más vonatkozik, de mi van akkor, ha be akarod vetni mondjuk? Szerintem nonszensz, hogy nem csinálhatsz a telkeden azt, amit akarsz (normális keretek között, persze).

2014. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen, én is ilyenben gondolkodok... de ahogy írtam, kicsit magam is sajnálnám. Bár annyira sok állat nincsen. Néha vadászgatnak ott, vannak ölyvek, kakukkok (bár a kakukk tudom, hogy nem ott fészkel, hanem más madár fészkében), más madarak, rókalyuk, borz, stb. bár utóbbiakat mindig kiirtják maguk a vadászok, mindig ott vannak az elhullott állatok. Meg annyira sok madár nincs azért, de néha látom, hogy ott fészkelnek
2014. dec. 29. 14:51
 3/4 A kérdező kommentje:
amúgy maga a terület se sok, mármint ahol kiszedném, nem is mindet, csak pár száz négyzetméter talán...
2014. dec. 29. 14:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert mi terved a földeden? Eladnád? Bevetnéd? Építenél rá? Ha egyik sem, elég csak arra ügyelni, hogy ne legyen másfél méter magas gaz, és a parlagfű tövek száma ne érje el a nullánál nagyobb értéket. :)
2014. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!