Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Gáz-riasztó fegyverek milyenek?

A Gáz-riasztó fegyverek milyenek?

Figyelt kérdés
Mármint mi célt szolgának, mit lőnek ki, ilyesmikre vagyok kíváncsi. Google-n kb semmit nem találtam, wikin is csak annyit ír szinte hogy szilárd lövedéket nem lő ki. De azt nem írja hogy akkor mit lő ki, gondolom gázt, de ez van bármire hatással? Vagy az ilyen fegyverek teljesen csak a célból léteznek hogy pl ha ki akarnának rabolni akkor ezzel meg lehetne félemlíteni a rablót, mert azt hinné igazi?
2015. jan. 4. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Gazfegyver altalaban konnygazt 'lo ki', tulajdonkeppen csak hirtelen gaznemuve valtozo folyadekkal vannak toltve a patronok ( [link] A riasztopisztoly, mint ahogy a neve mutatja, riasztopatronnal van toltve, ami kizarolag hang- es fenyhatassal probalja elriasztani a tamadot (inkabb kevesbe sikerul, mint igen...)
2015. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A gázpisztoly gázfelhőt lő ki, ami irritálja majd a nyálkahártyát. Egészen pontosan marja majd a torkok és az arcodon égető érzést fogsz érezni, az orrod elkezd folyni és könnyezni is fogsz.

Egyszer szétszedtem egyet (ha jól emlékszem cs típusú volt)

Abban fehér por volt, és nem folyadék ahogyan előttem írták.

Szerintem hatásos, mert amikor szétszedtem rögtön elkezdte piszkálni a torkomat, és könnyeztetni, pedig alig lélegeztem be, és nem igen tudott szétszóródni.


Magyarországon nagyon kevés éles maroklőfegyver van, ezért a betörő tudni fogja, hogy gáz-riasztó, de amikor a képébe lősz akkor az meg fogja állítani.


Viszont nem szabad elfelejtkezni, egy nagy hátrányáról.

Mégpedig arról, hogy zárt térben, kicsit erősebb szembe szélnél nem ajánlatos használni mert te is sírni fogsz.

De a javára kell írni, hogy nem kell profi céllövőnek lenni, mert gazfélfőt lő ki ami nagy területen szétterül, ezért elég csak a támadó felé lőni.


Én azt mondanám, hogy a gumilövedékes pisztoly talán hatásosabb mert a kilőtt gumilövedék találata igen fájdalmas, még a bordákat is eltörheti.

Viszont azt a hátrányának kell írni, hogy pontosan kell lőni.

Nekem egy Keserű revenge14-m gumilövedékes pisztolyon van, az erejét talán az bizonyítja, hogy a 8mm-es parkettát eltörte a kilőtt 15mm-es gumigolyó.

Ám ennek a típusnak a nagy hibája , hogy a cél fölé kell lőni( nem jellemző a gumilövedékesekre) de a szórása jónak mondható. Körülbelül 5mnél az állra kell célozni, és akkor talál a mellkas közepébe.

2015. jan. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem.


De a gumilövedékesnek engedély kell még ahhoz hogy otthon tároljam is, nem?

2015. jan. 4. 21:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogyan a gáz-riasztó fegyverek úgy a gumilövedékeseket is szabadon lehet vásárolni és otthon tartani. Tehát semmilyen engedély nem kell hozzá. Mivel nem szerelt lőszeres ( külön van az indítópatron és a gumilövedék) ezért gyakorlatilag gáz riasztó fegyverek kategóriájába tartozik , az MKH kártyán is gáz-riasztóként szerepel.

Ezért viselési engedélyt is lehet rá kérni, csak utcán gázpatronnal lehet viselni és gumigolyó nem lehet benne.

2015. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:

"csak utcán gázpatronnal lehet viselni és gumigolyó nem lehet benne."


Ez nem igaz. Van is ítélettel zárult jogi eset, ahol nem marasztalták el a gumissal védekezőt (sem a gumiért, sem az önvédelemért). De tény, hogy nincs precedensjog, tehát azért én is kétszer meggondolnám, hogy gumist viseljek. Főleg azért, mert azzal találni is kell ám és ez stressz alatt sokkal nehezebb mint az ember gondolná.

2015. jan. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kovpet ***** válasza:

Jaj, a lányeg lemaradt :)

Kérdező: a fegyvervideo.hu-n találsz humán teszteket. Nézd meg, tanulságos.

2015. jan. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!