Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha félévkor megbukok akkor...

Ha félévkor megbukok akkor nagyon nehéz megszerezni a kettest matekból?

Figyelt kérdés
7.-es vagyok,azt tudni kell róllam hogy h*lye vagyok matekból!De azért erőltetem,próbálom csinálni de nem sokat tudok!Füzetbe is mindig leírok mindent amit kell!ez a mateknemtudás ez nállunk családi genetika!! De nehéz megszerezni a kettest évvégére?

2015. jan. 6. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az csak tőled függ. Ha tényleg nekifekszel és minden röpire és témazáróra tanulsz rendesen, és megírod 2es 3asokra a dogákat, elkerülöd az 1eseket és igyekszel valahogy 5ösöket szerezni, akár szorgalmikkal, akkor lazán összejön a 2es, de akár a 3as is :)
2015. jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak parázok kicsit!
2015. jan. 6. 21:49
 3/3 2xSü ***** válasza:

A jegyek átlaga egy dolog. Azt, hogy megbuksz-e év végén, vagy átmész, az dönti el, hogy tudod-e elégségesen az anyagot annyira, hogy tovább tudj benne lépni. Ha nem, akkor hiába annyi az átlagod, amennyi, akkor sem fogod megkapni a kettest.


A matematikát nem kell tanulni. A matematikát meg kell érteni. Sajnos erre általános iskolában nem figyelnek eléggé, sokan bemagolják a képleteket, ami ideig-óráig elég, akár évekig is, de ha nem érted meg őket, nem tudsz továbblépni.


Hosszú folyamat, de elő kell venni a régi tankönyveket, megnézni, hogy mi az, amire azt mondod, hogy „ó, hát ez magától érthetődő, hogy így van” és mi az, ami már nem magától érthetődő, nem tudod kiszámolni, vagy csak valami bemagolt képletet használsz, amiről nem tudod, hogy miért az, ami.


Célszerű segítséget igénybe venni, egy korrepetáló tanárt keresni, aki csak veled foglalkozva nem csak az éppen aktuálisan tanult dolgokat veszi át veled, de rá tud jönni, hogy hol veszítetted el a fonalat.

2015. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!