Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek meg lehet tanulni...

Szerintetek meg lehet tanulni 150 oldalt egy nap alatt?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg tudtok valami modszert amivel konnyebb a tanulas?

2015. jan. 7. 00:39
 1/8 anonim válasza:
100%
Igen.
2015. jan. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elszántság és érdeklődés kérdése az egész =-]
2015. jan. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen mélységben, és miről szól...


Ha matematikai levezetéseket akarnál bemagolni, amiből egy szót sem értesz - az kizárt, abból egy oldalnyit se


Ha a nagyszótár első 150 oldalát, vagy történelmi évszámokban, gazdasági termelési adatokban bővelkedő szöveget - akad akinek kiváló memorizálási képessége van, de a többségnél szintén kizárt (aki képes ilyenre, az is totál elfelejti 2-3 nap után)


Ha olvasmányos szövegről van szó, aminek vissza kell adni a történetét, a lényegét, és olyasmiről szól, ami az embernek mond is valamit - akkor azt meg lehet


Módszer?

Én mindig kijegyzeteltem a lényeget (vázlatot írtam) egy lapra, amíg azt csináltam, szinte meg is tanultam. Ha hosszú lett, tovább tömörítettem elférjen egy kis lapon az igazi lényeg. Az az elv, hogy egyszerre egy oldalnyinál több hülyeség úgy sem fér az ember fejébe, addig tömörítsd. Ha 150 oldal az eredeti, ha 1500, akkor is 1 oldalra férjen el a tartalma. Azt utána már pár perc alatt meg lehet tanulni. (Főleg, ha maga csinálta az ember és nem mástól kérte el, ugyebár.) Még annyi kell, hogy vizsga előtt reggel újból átfutod, és főleg az ilyen számadat jellegűeket előtte újra próbáld memorizálni, azt muszáj, mert az úgyis csak pár óráig marad benne az ember fejében. A szöveges rizsa tovább megmarad.

Sok sikert!

2015. jan. 7. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megtanulni még zseni sem igen tudja. Ha csak annyi kell, hogy másnap ötösre vizsgázz (és nem lesznek keresztkérdések!), akkor gyorsolvasással fel lehet csippenteni annyi infót, amennyi kell.
2015. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Persze, simán.

A világban sok minden működik oda-vissza, tehát ha 1 oldalt meg lehet tanulni 150 nap alatt, akkor 150 oldalt is simán meg lehet tanulni 1 nap alatt.

2015. jan. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amugy anatomiarol van szó. De koszi remélem össze jön :)
2015. jan. 7. 11:09
 7/8 anonim ***** válasza:

"Amugy anatomiarol van szó. De koszi remélem össze jön :)"


Sok sikert! Mi is reméljük, nem sebész leszel, hanem grafikus! :-D

2015. jan. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Óvodapedagógusnak tanulok :D De ettől a vizsgatol nagyon félek. A tanárnál van aki atmegy 2essel és van akit hazakuld ugy hogy 3ast kapott.
2015. jan. 7. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!