Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kérhetek kártérítést egy...

Kérhetek kártérítést egy munkáltatótól, aki ígéretet tett állásra és mégsem vett fel?

Figyelt kérdés
Állásajánlatot kaptam, jobb állásra és helyben. Ez az ajánlat szóban történt, de több ember előtt. A jövendőbeli kollégáknak már be is lettem mutatva. Én a végleges helyemen felmondtam. A felmondási idő alatt, munkakezdés előtt egy héttel, közölte az új munkahely főnöke, hogy mégsem tud alkalmazni. Megteheti ezt? Véd ebben az esetben valamiféle jogszabály?

2015. jan. 7. 16:42
 1/3 anonim válasza:
Ha jól tudom, csak akkor védene jogszabály, ha a munkáltató írásos dokumentumot adott volna arról, hogy alkalmaz. De nem biztos, utána kell még nézni, de úgy emlékszem, hogy csak írásos dokumentum alapján van erre jogilag lehetőség.
2015. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hol tudnék utána nézni? Az nem elég, ha több ember is igazolja, hogy valós ajánlatról volt szó?
2015. jan. 7. 20:35
 3/3 A kérdező kommentje:
biztatási kártérítés kérhető. Megtaláltam. :-)
2015. jan. 11. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!