Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz a vegyészmérnök...

Mennyire nehéz a vegyészmérnöki képzést elvégezni, ha 4-es vagyok? Mennyi lehet majd a fizetés? Melyik irányba érdemes szakosodni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 7. 19:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem olyan bruttó 250 most a kezdő fizetés BP-en, vidéken meg valamivel kevesebb, talán 230. Közalkalmazottként 171, plusz esetleg 20k vagy 40k veszélyességi, ha olyan munkát végzel. A kettő között az a különbség, hogy állami finanszírozásban közel sem nő olyan mértékben a fizetésed az évekkel, mint céges alkalmazottként. Kezdeni bármelyikkel el lehet, de érdemes 2 év után céges környezetbe váltani. Nekem legalábbis ez jött le az eddigiek alapján, ha csak a fizetést nézzük.


Vegyész karra jártam, de nem tudom a pontos szakirányokat vegyészmérnök szakon. Van műanyagos, gyógyszervegyész meg van ilyen vegyipari jellegű. Nagyjából ezek rémlenek, de gondolom még ezeken kívül is van más. Szerintem abba az irányba szakosodj, ami érdekel. Nem szabad ennél a választásnál a pénzt nézni, arra majd ráérsz később munkahely választásnál.


Érdemes TDK-zni, ha tudományos pályára készülsz, de bármelyik cégnél pozitívum az önéletrajzodban, ha csináltál TDK-t, és valszeg kapcsolat építés szempontjából sem utolsó.


Érdemes lehet dolgozni mellette valamelyik cégnél, pl Mol, Richter, stb. Egyrészt tapasztalatot szerzel, másrészt meg vannak olyan állások, amiket másodévesként már el tudsz látni, mert csak általános kémia, kémiai számítási gyakorlat, stb. kell hozzájuk. Ezek azt hiszem diákmunkák, de nem tuti. A hátránya a melónak, hogy kevesebb időd jut a tanulásra, ami meglátszódhat a jegyeken.


Ha kell a pénz, akkor koncentrálhatsz a jegyeidre is, mert elég sok kredittel kaphatsz ösztöndíjat is, hamarabb is végzel, és bár kevesebb lesz a munkatapasztalatod, de jobbak lesznek a jegyeid, és könnyebben kapsz állást.


Ha koliba akarsz kerülni, vagy csak bármit elintézni, akkor érdemes jóban lenni a hallgatói önkormányzatosokkal, bulizni velük, esetleg belépni buliszervezősnek (csak a tanárok ne tudjanak róla). A lényeg, hogy tudják ki vagy, és nem negatív értelemben.


Ugyanez a helyzet a tanárokkal, ha nem akarsz sokat bukni. Pl órán ha első sorokban vagy, esetleg még valami értelmeset is kérdezel, akkor megjegyeznek. Ugyanezt a helyzet ilyen apró dolgokkal kapcsolatban is, hogy ha mondjuk meg van fázva, akkor mondod neki, hogy jobbulást, amikor elmész óráról, stb. Az ilyen dolgok plusz 1-2 jegyet is jelenthetnek egy vizsgán vagy szigorlaton. Mondjuk mínuszt is, ha olyat fogsz ki, aki emiatt komolyabb elvárásokkal tekint rád. Ilyen velem szerencsére csak 1x fordult elő.


Az elvégzés nehézsége attól függ, hogy milyen iskolából jöttél. Nekem a kémia viszonylag nehéz volt, de belerázódtam elég hamar. A matekot szinte egyáltalán nem tanultam az egyetem alatt, mert erős volt a gimim belőle. A szakirányos tárgyak nagyon újak voltak minden szempontból, de azokat meg olyan lelkesedéssel csináltam, hogy azért mentek könnyen. Az első 2 évet mindenképp javaslom, hogy told keményen, különben könnyen elmaradsz a többiektől, és ha jól tudom manapság már mindenféle szűrők vannak BSc-seknek, amiken könnyű kihullani. Órákra érdemes bejárni még akkor is, ha szétbuliztad az agyad előző este.

2016. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!