Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az egyetemen az I. félévben...

Ha az egyetemen az I. félévben nem sikerül egy vizsga, akkor már nem is lehet megkezdeni a II. félévet, mert kirúgnak az egyetemről? Vagy hogy megy ennek a menete?

Figyelt kérdés
2015. jan. 7. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hehehe egy vizsga.... Komolyra fordítva a szót, akkor az a kreditérték kimarad és amikor újból meghirdetik azt a kurzust, akkor újra fel lehet venni. Ahhoz, hogy államin bent maradj a kötelezően teljesítendő kreditérték felét kell teljesítened. Egy kurzust általában 3 v 4 szemeszterbe is fel tudsz venni. Legalább is így volt, amikor én voltam egyetemista. Esetleg olyan előfordulhat, hogy vannak egymásra épülő kurzusok, amik félévenként követik egymást és akkor az I. féléves kurzus elbukása után nem veheted fel a ráépülő kurzust a következő félévben. Egyébkét meg ez eltérő lehet egyetemenként érdemes elolvasni a TVSZ-t.
2015. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Önköltséges képzés esetében is ugyan ez?
2015. jan. 7. 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, de akkor nincs meghatározva, hogy hány kreditet kell teljesíteni.
2015. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem rúgnak ki, sőt ha önköltségesen vagy át se tehetnek önköltségesre hiszen már ott vagy. Örülj!
2015. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam!
2015. jan. 8. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!