Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magenta és nárcisz szürke...

Magenta és nárcisz szürke keverékéből milyen szín lesz?

Figyelt kérdés
2015. jan. 9. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
No ez engem is érdekelne. 35 évig foglalkoztam reprodukciós fényképezéssel. A nárcisz egy virág, a szürke egy szín. A kettő így együtt mifene?
2015. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Egyik barátommal azzal vitatkoztunk, hogy ki-e lehet valamiből keverni a kéket. Én mondtam neki, hogy nem. Ő meg csak mondja a magáét.. Utána mondtam, hogy elhiszem neki, ah bebizonyítja. Erre azt mondja, hogy magnetából és nárcisz szürkéből ki lehet keverni. Én is csodálkoztam, hogy mit mond, ő meg hülyének nézett! Mondom akkor már megkérdezem, hogy mégis mi jön ki belőle, ha egyáltalán van ilyen szín, amiről esetleg nem tudok. Gondolom, akkor valami lila jönne ki belőle, de ha nincs iilyen szín, akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok agyilag
2015. jan. 9. 22:37
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Egyik barátommal azzal vitatkoztunk, hogy ki-e lehet valamiből keverni a kéket. Én mondtam neki, hogy nem. Ő meg csak mondja a magáét.. Utána mondtam, hogy elhiszem neki, ah bebizonyítja. Erre azt mondja, hogy magnetából és nárcisz szürkéből ki lehet keverni. Én is csodálkoztam, hogy mit mond, ő meg hülyének nézett! Mondom akkor már megkérdezem, hogy mégis mi jön ki belőle, ha egyáltalán van ilyen szín, amiről esetleg nem tudok. Gondolom, akkor valami lila jönne ki belőle, de ha nincs ilyen szín, akkor megnyugodtam, hogy nem vagyok agyilag 0.


Elnézést, az előzőt véletlenül küldtem el!

2015. jan. 9. 22:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamit szívhatott a barátod. A nárcisz egy növény, többféle is van belőle. Leggyakoribb a sárga virágú. Szürke virág nem létezik.


Picike színtan.

Elsődleges, másodlagos és harmadlagos színekről beszélhetünk.

Az elsődleges színek a fényszínek. Ezek a kék, vörös és zöld. Valamely fényforrás színei ezek, pl. a napé.

A másodlagos színek, vagy más néven tárgyszínek a bíbor (magenta), cián és sárga.


A bíbor színű festék a fehér fényből elnyeli a zöldet, átengedi a vöröset és a kéket.

A sárga színű festék elnyeli a kéket, átengedi a vöröset és a zöldet.

Ha ez a két festékréteg fedésben van, akkor a a vörös marad. Az a magenta és sárga festék piros színt ad.

Kék tárgyszínt magenta és türkiz (cián) keverésével kaphatsz.

2015. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a választ! :)
2015. jan. 10. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!