Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A lopás bűn? Apukámnak elfogyo...

A lopás bűn? Apukámnak elfogyott a kávéja. Bejött a szobába és elvitte a koffeinmentes kávémat amikor nem voltam otthon. Lehet hogy ha ott vagyok akkor megkérdi hogy elviheti-e, csak nem voltam ott.

Figyelt kérdés
Apukám öreg ès beteg. Nem tud elmenni boltba. Megfelelően ellátni magát. Ebben az esetben "bűn"-e a lopás? Sok ember a tehetettlensèg miatt veszi el azt ami nem az övè. Vagy tudatlanságból. De mègis rossz annak akit megkárosìtanak. Ijenkor mit tegyünk? A kis rosz nem rosz? Akkor a nagy lopások is elnèzendők? (Kretènek ne válaszoljanak, ès azok se akik csak ócsárólják a másikat.)

2015. jan. 13. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Mivel a koffeinmentes kávé nem létszükséglet, azt mondanám, igen, így ez a lopás bűn. Ha éhes és elvesz tőled valami élelmiszert, az bocsánatos bűn. Viszont a biblia is azt mondja, hogy bocsáss meg ellenségeidnek és az ellened vétkezőknek, szóval nem szabad ezért haragudnod rá.
2015. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Feltételezem övé a lakás, és nála élsz.

Beteg és nem tud elmenni boltba emiatt?

Kávét szeretett volna inni, de elfogyott és nem talált másikat. Én ezen nem akadnék ki, sőt szerintem teljesen normális. Meg is bolondulnék, ha valaki felhívna mobilon, mert megakarja inni a kávémat, vagy akármit, ami ilyen pitiáner dolog. Nyilván ha a 25 éves 6 puttyonyos Tokaji aszúval történik ez, az már egész más eset...

2015. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Saját kereseteden vetted a kávét?
2015. jan. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Egy csészényi kávéból akarsz beteg és idős édesapádnak - aki mellesleg nyilván felnevelt - lelkiismereti problémát okozni?

Mi lenne, ha megkérdeznéd tőle? Vagy ha gondoskodnál arról, hogy ne szenvedjen hiányt kávéban, ha annyira szereti?

Micsoda kár ért téged, botrány! Feltétlen meg kell majd gyónnia, szerinted, ha egyáltalán el tud menni a templomba, ugye?

2015. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem haragszom az apukámra ezèrt. Nagyon szeretem őt. Csak elgondolkodtam a lopáson mint olyanon. Mert ha valaki ellop valamit azèrt mert kell neki akkor az mindenfèlekèpp rossz annak akitől azt ellopta. Legyen az kávè, bicikli, a fizetèse vagy bármi.
2015. jan. 21. 22:17
 6/6 A kérdező kommentje:
A saját keresetemből vettem a kávèt. De ha nem abból vettem volna hanem mondjuk ajándèkba kapom vagy találtam akkor is az enyèm volt ès meglepődtem hogy nincs meg amikor kerestem.
2015. jan. 21. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!