Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jófogás, olx honnan tudjam...

Jófogás, olx honnan tudjam hogy ki a megbízható? Itt bárki árulhat?

Figyelt kérdés
Szóval nézelődtem és hát 50% az esély hogy megkapom és 50% hogy nem :D Ilyen oldalakról hogy tud vásárolni az ember hidegvérrel ? Egy frissen regisztrált ember között és egy 6 éve eladó között nem tudsz különbséget se tenni. Nincs értékelési rendszer. Ti vásárolnátok innen?

2015. jan. 15. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy sima hirdetési oldal. Olyan, mint bármelyik napilap apróhirdetési lapjai. Bárki azt jelentett meg, amit akar.

Semmit nem jelent a regisztráció kora sem.

Mindkét oldal ad tanácsokat a biztonságos vásárlásra. Ezeket célszerű megfogadni, de garancia így sincs az átverés elkerülésére.

Egyik nagyon fontos szabály: semmit ne fizess ki előre.

Én csak olyasmit vásárolok, amit személyesen át tudok venni, s utólag sem érhet meglepetés.

2015. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó vágom! :) Értem :) Csak pár ismerősömet már átverték :S
2015. jan. 15. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:

én adtam, vettem már el olx-en, vaterán, és most az ingyenes szállítási akció miatt jófogáson is hirdetek - illetve vettem is - a héten.


most a gls-es akciónál a vevő csak úgy veheti át a csomagját, ha rögtön ki is fizeti, tehát ez most 100%-os, itt a pénzed is megkapod, meg az árut is megkapod a pénzedért. (febr-ig van akció)


amúgy pedig ha vásárolsz, akkor vagy személyesen kell érte menni, vagy nem szabad nagy összeggel játszani, mondjuk 2-3eFt-ig lehet kockázatot vállalni... - én eddig is így tettem, és nem volt gond. a vateráról már vásároltam nagyobb összegért, de ott ugye értékelve volt az eladó.


igen, benne van a pakliba az átverés lehetősége, ezért esetleg úgy kell megegyezni az eladóval


UTÁNVÉTTEL veszed át az árut, de hogy ne rinyáljon a kockázat miatt (utánvét kockázata, hogy ha a vevő nem veszi át az árut, akkor a feladó fizeti a postadíjat - ez neki kidobott pénz) szóval hogy neki se és neked se legyen kockázat, előre elutalod a postadíjat a számlájára, és ő meg utánvéttel elküldi az árut, a postaköltséggel csökkentett összegért.

az utánvétnek van felára, de ha valaki képes postán ismeretlentől rendelni valamit, az vagy nagyon akarja a terméket, vagy nagyon jó árúnak találja, így akkor ezt a pénzt is kalkulálja bele.

2015. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen volt olyan eladó aki minden fajta kifogást írt hogy ne kelljen után vétellel küldenie.
2015. jan. 17. 20:28
 5/5 anonim válasza:
az a legjobb ha személyesen veszed át :)
2015. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!