Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez milyen telefonszám, +68?

Ez milyen telefonszám, +68?

Figyelt kérdés
+686863370-es számról hívtak ez milyen szám? Belföldi nem?
2015. jan. 16. 21:24
 1/5 2xSü ***** válasza:
9%

[link]


Ezek alapján: Tuvalu, Ellice-szigetek


Semmiképp nem hívd vissza. Hívást fogadni bárhonnan ingyenes, de ha te hívod, az lehet emelt díjas. Lehet arra játszanak ki, hogy visszahívd a számot, amiért fizetned kell.


> Belföldi nem?


Nem. A telefonhálózat hierarchikus módon épül fel. A számok körzetekhez tartoznak, a körzetek országokhoz. A körzetek általában nagyobb városok vonzásteréhez tartoznak. De külön körzetszáma van minden mobilszolgáltatónak. (Van, amelyiknek több is volt.)


Pl. a magyar mobilszámok 7 jegyűek. Anno ha ugyanannál a mobilszolgáltatónál voltál, elég volt ezt a hét számjegyet beütni. Pl.: 1234567.


Ha más körzetet – más mobilhálózatot – hívtál, akkor előbb be kellett ütni a 06 -ot, ez jelezte a központnak, hogy egy másik körzetbe akarsz telefonálni. Ezután a körzetszámot, majd a telefonszámot. Pl.: 06 20 1234567


Ha más országot akartál hívni, akkor a 00 vagy a + jelezte, hogy más országot akarsz hívni. Ekkor be kellett ütni az országhívót, majd annak az országnak a körzetszámát. Magyarország országhívója a 36-os. Pl.:

+36 20 1234567

vagy

00 36 20 1234567


A körzetek mára kicsit elmosódtak, és ha jól tudom, már kötelező a használatuk is.


Tehát magyar az a szám, ami így kezdődik:

06 …

+36 …

00 36 …

2015. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2xSü ***** válasza:
9%

Félrenéztem. Valójában:

+686 → Kiribati, Gilbert-szigetek

2015. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod! :) Szóval külföldi mobilszám.....:) Hát vicces lett volna ha fel is veszem, pont mikor odaértem akkor tették le. Először úgy néztem h a +68-as Békés megye körzethívó száma. Aztán észre vettem, hogy ez nem lehet vezetékes....és elvesztettem a fonalat :)
2015. jan. 16. 22:19
 4/5 2xSü ***** válasza:
7%

> Szóval külföldi mobilszám


Nem biztos, hogy mobil, de külföldi.


> Először úgy néztem h a +68-as Békés megye körzethívó száma.


A körzetszámok nem egész megyéket, hanem kisebb területeket fednek le. A 68-as körzetszám inkább csak Orosháza környékét fedi le.


Nota bene a 68-as körzetszám így néz ki:

+36 68 …

00 36 68 …

06 68 …


Ez viszont +686…

2015. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megint én, csak gondoltam leírom azóta mi történt. Na azóta már hívtak számos országból is XD Londonból, Németországból, Fülöp szigetek..... Mert ezeket már kiírta a telóm híváskor, hogy honnan hívnak. Anyámat meg legutóbb Nigériából hívták.....
2015. jún. 29. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!