Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Idősek otthonáról tapasztalato...

Idősek otthonáról tapasztalatokat keresek: mire kell rákérdezni, odafigyelni az otthon választásánál? Örülnék pár negatív, pozitív tapasztalatnak.

Figyelt kérdés
2010. febr. 7. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Emelt szintű, vagy állami otthonról van szó?

Ha emelt szintű, akkor a bekerülés több millió forint is lehet, ahol az idős embert egy apartmanban helyezik el saját fürdőszobával.

Én megkérdezném, hogy a nyugdíj hány százalékát veszik el az ott lakótól? Hányszor étkezik egy nap? Magával viheti-e a bútorait? Állandó orvosi felügyelet van-e? Hányan lesznek egy szobában? Milyen szórakozási lehetőségek vannak? Vallásgyakorlás, ha érintett a néni/bácsi benne?

Nagyon fontos kérdés szerintem, hogy mi lesz az ingatlannal, amiben eddig lakott, hallottam olyanokat, hogy rábeszélik az idős embert, hogy írassa az otthon nevére.

Most ennyi jutott eszembe hirtelen.

2010. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok: egyetemi gyakorlat alatt látogattam államit is, fizetőst is - hát mondhatom, az államinál csak szörnyülködni tudtam:(( Oda semmiképp ne add be a hozzátartozódat!
2010. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!