Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Joga van valakinek 2 évvel (!...

Joga van valakinek 2 évvel (! ) egy cikk megjelenése után kifogást emelni így? (körülmények lenn)

Figyelt kérdés

Készítettem egy interjút egy görög származású, magyar anyanyelvű fiatalemberrel (az édesanyja magyar, az apja görög, szóval a vezetékneve görög), aki egyébként Magyarországon él, a kinti gyökereiről(kint született), hogy hogy éli meg a görögségét, stb. Az interjú még 2 éve készült...és megjelent egy lapban.(A srác 1974-es születésű, tehát két éve is bőven, jócskán elmúlt már 18 esztendős, azaz 2 évvel ezelőtt is bőven felnőttkorú volt).


S az édesanyja ma valahogy megtalálta a neten ezt az interjút, nem volt nehéz, csak vissza kellett keresni egy kis Google-lel, lévén, a fiának elég egyedi neve van, és halálosan kiakadt, miket beszélt a fia, és hogy töröljem én(!) le a cikket... Az akkori főszerkesztő elfogadta az írást, ma már nem az a főnök, s a mostani rámbízta, mi legyen...


Ti mit tennétek?


Azt tudom, ha egy cikket letörlök, ami kinn volt az oldalon valaha(ráadásul 2 éven át), az épp Google szempontjából borzalmas...



2015. jan. 21. 16:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, félreérthetően fogalmaztam egyhelyütt, szóval nem egy lapban, hanem egy internetes magazinban jelent meg.
2015. jan. 21. 16:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmit nem tehet a mama ellened. A site helyezése szempontjából már oszt, nem szoroz.

Ha nagyon izgágának látod a csajt, a békesség kedvéért leveheted, bár lehet azt meg a srác sérelmezi majd. Esetleg kérdezed meg őt, ha még tudod telefonszámát, email-címét.

2015. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Közben még eszembe jutott valami: Ha nyomtatott újságban jelent volna meg, mit tenne a kedves mama? fel kellene keresni minden családot, s ha még megvan a lap ollóval kivágni?

Mivel nagykorú volt srác, harmadik félnek semmi beleszólás nincs. Akkor sem, ha a mama. Akkor lehetne, ha gyámság alatt állt valami fogyatéka miatt, s te erről tudhattál. Akkor is csak abban az esetben, ha megsértetted a jó hírnévhez való jogát, emberi méltóságát, vagy más érdeke szenvedett csorbát.

2015. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semmi ilyenről szó sincs, csak annyi, hogy a srác nagyon rossz véleménnyel van az anyjáról és ahogy kivettem, a dolog kölcsönös. S ezt az interjúban is kinyilvánította, amit én meg - lehet hülye fejjel, de nem mondta, hogy ne írjam le, sőt, kérte is, s ahogy láttam, ezt azóta se bánta meg- megírtam.
2015. jan. 22. 10:06
 5/5 A kérdező kommentje:
Végüöl maradt minden, ahogy volt.
2015. febr. 5. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!