Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom az OKJ-s bizonyít...

Hogyan tudom az OKJ-s bizonyítványomat átiratni az új nevemre?

Figyelt kérdés
Mivel családnevet változtattam, most nem egyezik az okmányaimon szereplő név a bizonyítványomban lévő névvel.

#névváltozás #OKJ-s bizonyítvány
2015. jan. 22. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elmész a kiállító intézményhez, és jelzed, hogy az adataid megváltoztak, szeretnéd, ha újra kiállítanák a bizonyítványod.
2015. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen,ez volt az első amit megtettem, de azt mondták h ők nem állítanak ki új bizonyítványt. Nem voltak túl készségesek,pedig fontos lenne!
2015. jan. 22. 14:34
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor menj az okmányirodába/anyakönyvi hivatalba, és kérdezd meg őket, hogy van-e valami igazolás erre, amit kiadnak a bizonyítványod mellé, vagy ők esetleg tudják utasítani a szóban forgó intézményt.


Nem értem, miért vonakodnak, barátomnak anno elintézték pár hét alatt.

2015. jan. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az anyakönyv vezető sem tudott segíteni, és az oktatàsi központba is telefonáltam, de valahogy senki nem tud segíteni... Pedig ilyenre kell hogy legyen valami lehetőség. De már nem tudom merre induljak ez ügyben.
2015. jan. 22. 14:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem az a gyanúm, hogy mindenki csak a kezét mossa. Egy névátírás nem a világ vége, csak a papírmunka büdös mindenkinek.

Márpedig ennek úgy kell működnie, hogy az eredeti bizonyítványodat érvénytelenítik és megjegyzésbe mellétűzik, hogy névváltozás történt. neked pedig kiadnak egy másodlatot a bizonyítványból új névvel. Ezt a képző intézmény végzi.

Munkaügyes tanfolyam volt ez? Ki volt a felelős a képzésért?

2015. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem munkaügyi által volt, hanem saját magam fizettem a tanfolyamért mellesleg nem keveset... Az OKTÁV felnőttképzésén. Természetesen ők voltak az elsők akiknek jeleztem igényemet. :(
2015. jan. 22. 15:14
 7/12 anonim ***** válasza:
Kötelesek megcsinálni, erről törvényi szól. Nyomulj minden fórumon, ne hagyd magad lerázni!
2015. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Próbálom, bár megtettem minden tőlem telhetőt. Nem tudom hova fordulhatnék még?!
2015. jan. 23. 14:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor jogász? Jogi tanácsadáson csak megmondják, ki a hunyó és hova menj.
2015. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam már... Csak picit túlzásnak gondoltam. :) De ha nem értek szót velük, akkor ezt fogom tenni! Köszi a tanácsot! :)
2015. jan. 23. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!