Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Véleményetek érdekelne aupair...

Véleményetek érdekelne aupair problémával kapcsolatban? Hogyan csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Aupair vagyok Németországban. Kedvelem a családot, ők is engem. Viszont,fenn áll egy probléma. Nagyon messze vagyok otthonról, nagyon kevés pénzt kapok, holott mindent én csinálok.( Takarítás,mosás, főzés mindennap, vasalás, kutyasétáltatás es persze a gyerekek,mindezt havi 260€). Augusztusban jöttem ki, a szerződésem egy évre szól, de közben kaptam egy munkát otthon, fordítoit,havi 200.000 Ft,bejelentve, a családommal lehetek es természetesen nem

ellenzik a külföldi tanulmányaim, tehát vizsgaidőszakban kiutazhatok mindig. A kérdés, ilyen ürügy miatt ott lehet hagyni a családot? Mit választanátok a helyemben? A szívem haza húz,hisz mindenben más lenne jobb, és anyagilag is több...a kérdés, hogyan mondhatnám ezt el nekik?



2015. jan. 25. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A szerződésben benne van mi a feladatod, gondolom az is hogy mi van akkor ha ott akarod hagyni a családot. A közvetítőt is megkérdezheted, biztos tud segíteni.

Én maradnék a helyedben, mert egy év alatt lehet hogy nem keresel szinte semmit de lesz egy jó németed amivel itthon találsz munkát később is.

2015. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

2 éve kinn vagyok, csak ennél a családnál augusztus óta, magam kerestem őket, tehát közvetítő nincs.A szerződés felbonthato mindkét fel oldaláról.

Nyelvtudás? Ezzel kaptam a munkát otthon. Felső fokú német és angol nyelvvizsga, közép holland és alap francia.

2015. jan. 25. 22:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Az au pair munka lényege a nyelvtanulás és idegen kultúra megismerése, de neked akkor meg van, így elvállalnám az itthoni fordítói munkát
2015. jan. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A szívem is afféle húz,csak nem tudom megis ,hogyan mondhatnám el nekik...
2015. jan. 26. 11:40
 5/12 anonim válasza:
Az ürügyed, hogy kaptál egy jobb lehetőséget. :) Majd találnak mást, nem kell őket félteni. Bátorság!
2015. jan. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak mondd meg nekik, hogy kaptál otthon egy munka ajánlatot, ami nagyon tetszene és szeretnél haza menni. Mikor kell kezdened? Ajánld fel, hogy segítesz új au pairt keresni és, hogy még mondjuk egy hónapig tudsz maradni, hogy biztosan megtalálják a megfelőle lányt. Szerintem ennél többel nem tartozol nekik. Ha tényleg kedvelnek, meg rendesek, akkor meg kell, hogy értsék. Ne hagyd veszni ezt a lehetőséget otthon, főleg ha már 2 éve kinn vagy
2015. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mult heten tudtam meg, hogy megkaptam a munkat. Pontosan penteken, ok elutaztak, igy en itthon maradtam, mert kulonben is tanulnom kellett. Ma nem jottek haza mindketten, ugy nem akarom elmondani, holnap ugy nez ki a szulok itthon lesznek, akkor elmondom Nekik. Nincs mas lehetosegem, tul a szivem, de hat abbol nem fogok megelni... A munka hosszutavu igeret, a ceg nemet leanyvallalat, en jogot hallgatok kinn... Tehat nekik nagyon jo valasztas lettem, vagyok. Februartol kell kezdenem, de kedves volt a fonok azt mondta, hogy ha kicsit kesobb erkezem sem baj, de szamitanak ram... Az ilyent ugy gondolom meg kell tartani... Remelem jol erzem.


( Ne haragudjatok az ekezetek miatt, kulfoldi laptop)

2015. jan. 26. 20:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, meg hát. Ne add fel az álmaidat, mások miatt. Kicsit szűkös a határidő, de ha adsz nekik két hetet és segítesz új lányt keresni, szerintem teljesen korrekt vagy.
2015. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma jön el a napja, rettentöen ideges vagyok, es öszinten megmondom, hogy nagyon felek, nem tudom, hogyan fogjak lereagalni...
2015. jan. 27. 11:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Na hogy ment?
2015. jan. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!