Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy VW Golf 5 GTI-m....

Van egy VW Golf 5 GTI-m. Amerikai modell, ezért az irányjelző pirossan villog hátul. Szabályos ez ha gyárilag ilyen? Rendőr szól érte? Műszakin átmegy?

Figyelt kérdés

2015. jan. 26. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

„Az irányjelző lámpák csak borostyánsárga fényt bocsáthatnak ki.”


Lásd: 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

A jogszabály mai napon (2015.I.26.) hatályos állapota

62. § (3) Az irányjelző lámpák fényének - anélkül, hogy a többi jármű vezetőjét zavarnák - nappal, ráeső napfényben legalább 50 méterről, sötétben, tiszta időben legalább 300 méterről határozottan felismerhetőnek kell lennie. E követelményeknek a hátsó irányjelző lámpa vonatkozásában a helyzetjelző lámpa és a féklámpa bekapcsolt állapotában is teljesülniük kell. Az első irányjelző lámpa fényének - a tompított fényszóró bekapcsolt állapotában - legalább 75 méterről kell határozottan felismerhetőnek lennie. Az irányjelző lámpák csak borostyánsárga fényt bocsáthatnak ki. Az azonos oldalon lévő valamennyi irányjelző lámpának azonos fázisban kell villognia. A pótkocsi irányjelző lámpáinak - külön kapcsolás nélkül - a vonó jármű megfelelő oldali irányjelző lámpáival együtt kell működniük.

2015. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Szegénykém!


Ennyire nagy a problémád? Miért nem vettél normálisabb autót és akkor nem lenne gondod!

2015. jan. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
mert csak erre volt lóvé ;) de mintha ez nem a kérdésemre válaszolt volna... :) az első válaszolónak köszönöm, de sokan azt mondják hogy ha gyárilag van benne akkor maradhat. Köszi :)
2015. jan. 27. 16:51
 4/4 anonim ***** válasza:
ha külföldi a papírja akkor maradhat. pontosan nem tudom hogy van de ha gyárilag pl 1 német kocsin rajta van a gajjtörő akkor azt le kell szedni mert itt nem lehet forgalomba helyezni. szerintem a piros villogóval is hasonló a helyzet. addig nem adnak hozzá magyar papírt amíg meg nem csináltatod. nem tudom hogy így van e de szerintem így. amúgy nagyon könnyű kijátszani. felteszel helyette 1 havertól kölcsönkért sárga búrát levizsgáztatod lesz papírod és visszateszed a pirosat.
2015. ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!